SAP představuje asistenta Joule s generativní umělou inteligencí

Společnost SAP představuje Joule, asistenta s generativní umělou inteligencí. Joule se stane součástí cloudového portfolia SAP v průběhu tohoto roku a bude čerpat i ze zdrojů třetích stran, aby kromě okamžitých reakcí poskytl uživatelům i byznysový kontext. V současné době má přístup k řešením s umělou inteligencí největší evropské technologické firmy více než 26 000 firem a organizací.

S téměř třemi sty miliony podnikových uživatelů po celém světě, kteří pravidelně pracují s cloudovými řešeními SAP, má Joule potenciál redefinovat způsob, jakým podniky fungují,“ říká generální ředitel a člen představenstva SAP Christian Klein. „Joule čerpá z jedinečné pozice společnosti SAP na pomezí byznysu a technologií a staví na relevantním, spolehlivém a zodpovědném přístupu k podnikové umělé inteligenci.

Joule bude součástí aplikací SAP od lidských zdrojů přes finance, dodavatelský řetězec, nákup a zákaznickou zkušenost až po řešení SAP Business Technology Platform. Joule změní způsob, jakým uživatelé pracují se systémem SAP zaměstnanci položí otázku a dostanou odpověď na základě obchodních dat z portfolia SAP i ze zdrojů třetích stran pro dodání byznysového kontextu.

Joule navazuje na stávající nabídku SAP Business AI a rozšiřuje ji; více než 26 000 cloudových zákazníků má přístup k SAP Business AI v rámci různých scénářů a partnerských řešení.


Joule bude k dispozici v řešení SAP SuccessFactors a SAP Start v průběhu tohoto roku a v SAP S/4HANA Cloud, public edition na začátku příštího roku. SAP Customer Experience, SAP Ariba a SAP Business Technology Platform budou následovat. Další novinky oznámí SAP na konferencích SuccessConnect 2.-4. října, SAP SpendConnect LIVE 9.-11. října, SAP Customer Experience LIVE 25. října a SAP TechEd 2.-3. listopadu.

Joule dokáže identifikovat regiony s nedostatečnou výkonností, propojit se s dalšími soubory dat, které odhalí možné problémy v dodavatelském řetězci, a automaticky se připojit k systému dodavatelského řetězce a nabídnout výrobci potenciální řešení. Joule bude průběžně dodávat nové scénáře pro všechna řešení SAP. V oblasti lidských zdrojů pomůže psát objektivní popisy pracovních míst a generovat relevantní otázky pro přijímací pohovory.

Zatímco hype kolem generativní AI utichá, práce na zajištění měřitelné návratnosti investic začíná,“ říká Phil Carter, viceprezident skupiny Worldwide Thought Leadership Research společnosti IDC. „SAP chápe, že generativní AI se stane součástí každodenního života a práce, a věnuje čas vybudování podnikového kopilota, který se zaměřuje na generování reakcí na základě reálných scénářů — a zavádí nezbytné ochranné prvky, aby zajistila, že bude také zodpovědná.“

You may also like...