Soccer Camp Prague: Sociálně znevýhodněné děti trénovaly fotbal se špičkovými italskými trenéry

Na sedmdesát chlapců a dívek převážně ze sociálně znevýhodněného prostředí dostalo minulý týden unikátní příležitost trénovat fotbal s profesionálními italskými trenéry. Na soustředění Soccer Camp Prague v pražských Holešovicích se sešly jak děti, které už fotbal závodně hrají, tak ty, pro které je pravidelný sport spíše novinkou. Díky Generali České Pojišťovně měly účast po celý týden zcela zdarma.

„Pevně věřím ve sportovní hodnoty a iniciativy, jako je Soccer Camp Prague, jehož cílem je pomoci znevýhodněným dětem vyrůst prostřednictvím sportu,“ prohlásil při nedávné návštěvě Prahy ambasador projektu, italský fotbalista Alessandro Del Piero. „Je nezbytné nabídnout většině dětí rovné příležitosti, které jim umožní rozvíjet své schopnosti.“


Soccer Camp Prague proběhl od 21. do 25. srpna na hřišti Loko Vltavín v Praze 7. Pořádá ho italská organizace World Camp International, která má s podobnými kempy ve světě už dvacetiletou zkušenost. V Česku jde o první ročník, jehož partnerem je Generali Česká pojišťovna.

Na závěr byli ocenění tři nejlepší účastníci, kteří se spolu s dětmi z podobných kempů v dalších zemích účastní Dne italského fotbalového kempu, třídenního sportovního programu v Covercianu, domovském středisku italského národního týmu. Během své návštěvy v Itálii budou mít děti možnost dále rozvíjet své fotbalové schopnosti při tréninku, závodech, zápasech a také navštíví Italské muzeum fotbalu a zápas Serie A.

You may also like...