Společnost Bell dodala první vrtulník Bell 505 do Řecka

Bell Textron Inc., dceřiná firma Textron Inc., oznámila, že řeckému zákazníkovi dodala vrtulník Bell 505. Jedná se o vůbec první stroj tohoto typu, který putoval do Řecka. Předávka se uskutečnila v srpnu letošního roku v servisním středisku Bell Praha. Stroj, který je v soukromém vlastnictví, bude provozovat společnost Bellavia Ltd. Ta ho využije pro komerční lety – VIP, charterové, rekreační – po řecké pevnině a přilehlých ostrovech. Bellavia bude letoun provozovat a udržovat v rámci své certifikací s piloty a techniky vyškolenými na Bell Training Academy.

Pro Bell 505 je to vskutku významný milník. Velmi nás těší, že jsme dodali vůbec první stroj této kategorie do Řecka,“ uvedl Patrick Moulay, senior viceprezident divize International Commercial Business společnosti Bell a dodal: „Bell 505 je jedinečná platforma; hodí se pro jakékoliv dobrodružství. Dává cestujícím příležitost vidět svět z nové perspektivy a podívat se na některá z jeho nejodlehlejších a nejkrásnějších míst.“

Společnost Bellavia Aviation Services Ltd. provozuje stroje Bell od roku 1991. Rodinná firma třetí generace zahájila svou činnost s vrtulníkem Bell 47; ten nalétal přes 3500 letových hodin a pomáhal v zemědělství, boji proti komárům, nebo leteckém filmování. Firma provozovala i legendární stroje Bell 206 JetRanger, Bell 230, Bell 206 LongRanger. V současné době disponuje flotilou letounů Bell 206, Bell 407, Bell 429 a nově teď i Bell 505.

Velmi nás potěšilo, že se nám podařilo rozšířit naši stávající flotilu strojů Bell o dalšího člena.  Můžeme tak využívat bezkonkurenční podporu a pokročilé technologie, které Bell poskytuje,“ uvedla Rania Belesioti, manažerka společnost Bellavia Ltd. a pokračovala: „Naši zákazníci si zaslouží to nejlepší – bezpečně a pohodlně si užít krásy Řecka z ptačí perspektivy.“

Bell 505 je ideální volbou pro soukromé charterové lety, korporátní klientelu, leteckou záchranou službu, evakuace, ochranu veřejné bezpečnosti, výcvik pilotů a další účely. Lehký jednomotorový vrtulník nabízí kombinaci spolehlivě vysokého výkonu, nízké spotřeby paliva a nízkých pořizovacích i provozních nákladů. Stroj byl navržen v prvé řadě s ohledem na bezpečnost, výkon a cenovou dostupnost a kombinuje osvědčené systémy s pokročilými technologiemi a elegantním moderním vzhledem.

Společnost Bell dodala svým evropským zákazníkům v Itálii, Švýcarsku, na Slovensku a nyní v Řecku celkem 78 strojů Bell 505. Prodejem letadel pro soukromé i komerční využití pokračuje v rozvoji svých mezinárodních aktivit. Pražský závod společnosti Bell kromě široké zákaznické základny nabízí regionálním provozovatelům dostupné možnosti údržby, oprav a generálních oprav.

You may also like...