Společnost Bell dodala Vzdušným silám Guatemaly dva vrtulníky Subaru Bell 412

U příležitosti oslav 101. výročí založení guatemalských Vzdušných sil předala koncem loňského roku společnost Bell Textron Inc., dceřiná firma Textron Inc., na mezinárodním letišti La Aurora dva stroje Subaru Bell 412EPX. Vrtulníky jsou součástí širší dohody IDIQ (Indefinite Delivery/Indefinite Quantity), kterou počátkem letošního roku Bell podepsal s Úřadem pro zvláštní projekty v oblasti mnohonárodního letectví (MASPO) americké armády.

Je nám velkým potěšením, že můžeme do Guatemaly dodat nejmodernější verzi stroje Bell 412,“ uvedl Carl Coffman, viceprezident společnosti Bell pro prodej a strategii Advanced Vertical Lift Systems a dodal: „Velmi krátký časový úsek, která uběhl mezi podpisem smlouvy a dodáním vrtulníků, zcela jasně svědčí o odhodlání všech, kteří se na výrobě těchto strojů podílejí a zároveň je i důkazem, že smlouvy IDIQ mezi společnostmi Bell a MASPO jsou účinný a efektivní nástroj.“

Guatemalské letectvo v současné době provozuje vrtulníky Bell 206, 212, 407, 412 a UH-1. Subaru Bell 41 2EPX se tak stal nejnovějším přírůstkem jejich flotily. Guatemalský ministr národní obrany, generálmajor Henry Yovani Reyes k tomu řekl: „Jsme nadšeni, že vrtulníky Subaru Bell 412 EPX můžeme začlenit do našeho letectva; ty budou podle potřeby nasazeny pro nejrůznější mise, od užitkových po humanitární pomoc, až po pomoc při nejrůznějších.“

Vrtulník Subaru Bell 412EPX, který je nejnovější verzí v rámci platformy Bell 412 certifikovanou v roce 2018, je vybaven robustnější převodovkou hlavního rotoru. Pro zvýšení bezpečnosti byl rovněž certifikován pro provoz bez oleje (běh na sucho) a disponuje dalšími evolučními funkcemi. Má nyní zvýšené maximální vnitřní zatížení 12 200 liber (5 530 kg) a maximální externí zatížení 13 000 liber (5 895 kg). S nákladním hákem unese náklad o váze až 5 000 liber (2 270 kg). Disponuje nejširšími nakládacími dveřmi ve své třídě, což mu umožňuje rychlé vykládání a nakládání do prostorné kabiny.

Na celém světě prodalo více než 1100 strojů Bell 412, které dohromady nalétaly přes 6,5 milionu letových hodin. Jeho provozovatelé tuto robustní a spolehlivou platformu, která nabízí výjimečný výkon a působivé schopnosti, vysoce oceňují. Stroj je nasazován při plnění nejrůznějších úkolů a misí – ať už se jedná vojenské mise, zajištění a udržení veřejného pořádku a bezpečnosti, mise na podporu národní bezpečnosti, o přesuny zaměstnanců či VIP – nebo slouží i pro potřeby letecké záchranné služby.

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově známá společnost pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativních řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje z Bell slouží zákazníkům ve vice než 120 zemích světa.

 

You may also like...