Společnost Emirates oznámila spuštění leteckého spojení mezi Dubají a Tel Avivem

Letecká společnost Emirates oznámila, že od 6. listopadu spouští denní letecké spojení mezi Dubají a Tel Avivem v Izraeli. Zavedení denních letů navazuje na rozvíjející se ekonomickou spolupráci mezi Spojenými arabskými emiráty a Izraelem, a to v řadě průmyslových sektorů. Cestovatelé z Izraele tak mají možnost bezpečně a efektivně létat do Dubaje a využívat i další navazující lety z tohoto dopravního uzle do celé letové sítě Emirates, která čítá více než 120 destinací vč. oblíbených dovolenkových destinací jako je Thajsko, Indický oceán a Jižní Afrika.

Nové lety představují také výhodné napojení pro lety do Tel Avivu z více než 30 destinací Emirates v Austrálii, USA, Brazílii, Mexiku, Indii a Jižní Africe, kde žijí jedny z nejpočetnějších židovských komunit na celém světě.

Dubaj je stále oblíbenější dovolenkovou destinací pro cestovatele z Izraele, nabízí nespočetné možnosti pro jedinečné zážitky, vč. právě probíhající světové výstavy Expo 2020, která od svého zahájení v říjnu již přilákala dva miliony návštěvníků. Izrael má na Expo 2020 svůj vlastní národní pavilon. Nové lety rovněž podpoří obchodní komunity v obou zemích a vytvoří nové příležitosti pro investiční aktivity napříč průmyslovými sektory. Zavedení bezvízového styku mezi oběma zeměmi a uvolňování restrikcí v rámci letové sítě Emirates umožní naplnit poptávku po cestovním spojení do a z Tel Avivu.

Lety budou operovány moderními letouny Boeing 777-300ER v konfiguraci tří letových tříd. Zákazníci budou moci na všech letech využít privátní apartmá ve First Class, plně polohovatelná sedadla v Business Class a prostorná sedadla v Economy Class. Odlet z Dubaje je naplánován na 14:05h s příletem na letiště Ben Gurion v 16:25h místního času a zpáteční let má odlet z Tel Avivu v 18:25h a přílet do Dubaje ve 23:25h místního času. Zákazníci Emirates mohou využívat také codesharové partnerství s flydubai, které čítá 210 destinací v celkem 100 zemích.

Adnan Kazim, obchodní ředitel Emirates, k tomu řekl: „Mám to potěšení oznámit, že naší nejnovější destinací je Tel Aviv, jedna z klíčových bran v regionu. Již za několik dnů nabídneme našim zákazníkům možnost pohodlně cestovat do a z Tel Avivu přes Dubaj. Těšíme se také na to, že přivítáme na palubě více cestujících z Izraele. Děkujeme Spojeným arabským emirátům a izraelským úřadům za jejich podporu, tento krok přispěje k upevnění vzájemných vztahů obou zemí a rozšíří spolupráci v oblasti obchodu a cestovního ruchu.“

Kromě přepravy cestujících nabídne Emirates SkyCargo také kapacitu 20 tun v nákladovém prostoru Boeingu 777-30ER. Nákladní divize bude přepravovat léčiva, high-tech zboží, zeleninu a další komodity podléhající rychlé zkáze. Očekává se, že se do Izraele se budou převážet výrobní suroviny a komponenty, polovodiče a e-commerce zásilky.

Cestující z a do Izraele se mohou na palubách Emirates těšit na regionální jídla a nápoje, včetně možnosti košer pokrmů. Letecký zábavní systém ice nabízí více než 4 500 kanálů ve více než 40 jazycích. Emirates plně obnovila svou blízkovýchodní síť a v současnosti létá do 12 měst v tomto regionu.

Tel Aviv je největší a nejlidnatější město Izraele, je také jeho ekonomickým a technologickým centrem. Dle Ministerstva cestovního ruchu Izraele přilákalo město v roce 2019 více než 4,5 milionů návštěvníků. Tel Aviv je známý svými nedotčenými plážemi, vzkvétající kulinářskou scénou, kulturními památkami a Bílým městem ve stylu Bauhaus, které bylo zapsáno jako památka světového dědictví na seznamu UNESCO. Město je také vyspělým centrem vědy a průkopnických technologií se silným podnikatelským a startupovým ekosystémem, z něhož vzešly inovace a produkty přijaté po celém světě a napříč celou řadou odvětví.

Dubaj, domovská základna Emirates a rušný mezinárodní letecký uzel, se těší přízně návštěvníků z celého světa od svého znovu otevření v červenci loňského roku. Byla mezi prvními městy, které získalo certifikát WTTC, první globálně platný bezpečnostní a hygienický certifikát, udělovaný Světovou radou pro cestování a turismus. V současné době se koná světová výstava Expo 2020 v Dubaji, která patří k největším lákadlům v regionu. Velkolepý program bude nabitý akcemi pro všechny věkové kategorie a zájmy. Vedle tematických týdnů se mohou návštěvníci těšit na stálé výstavy, workshopy, představení a živá vystoupení. Na své si přijdou milovníci umění, gurmáni i technologičtí nadšenci.

Letecká společnost zavedla řadu opatření na zemi i na palubách svých letadel, aby cestujícím poskytla nejvyšší hygienické a bezpečností standardy. Letecká společnost rovněž uvedla do provozu tzv. bezkontaktní cestu na dubajském letišti, díky níž bude využití digitálních pasů IATA ještě efektivnější. IATA pasy lze nyní využít na 50 letištích v rámci sítě Emirates.      

You may also like...