Špuntík.cz a Feedo to je nové spojení dětského zboží

Na trhu s dětským zbožím vzniká spojením specialisty na kočárky a autosedačky ŠPUNTÍK.CZ se specialistou na plenky a výživu největší obchod na trhu. Díky tomuto spojení nabídne FEEDO® všem maminkám a tatínkům větší výběr, lepší ceny a zcela nový rozměr ze zážitkového nakupování v nové prodejně nekonečných možností v Hostivici. Do nově vznikající skupiny FEEDO® patří vedle online obchodu i osmnáct kamenných prodejen. Skupina bude po spojení směřovat k obratu přes 1,5 miliardy korun.

Společnost ags 92, s.r.o., pod kterou spadají značky Feedo, Babiez, Kašpárek a Predeti.sk se spojuje s významným hráčem v kategorii dětského segmentu, maloobchodu a online prodejcem ŠPUNTÍK.CZ, za kterým stojí skupina MMS DIGITAL a.s. z multimediální skupiny MEDIA BOHEMIA a.s. Obě společnosti spojením upevňují svou silnou pozici na trhu s kojeneckým a dětským zbožím.

„Sloučení nám přináší nové možnosti, jak významně posílit naši maloobchodní pozici, a ještě více tak ulehčovat život rodičům. Během posledních dvou let došlo ke spojení silných značek Feedo, Kašpárek, Babiez a Predeti.sk do jedné skupiny. Obrat za poslední 4 roky vyrostl čtyřnásobně a současné spojení s dalším významným hráčem a silnou značkou na poli kojeneckého zboží je logickým vyústěním tohoto běhu. Tato situace nám zároveň umožní zlepšit podmínky velkoobchodní distribuce a přinášet do České republiky nové značky a větší objemy těch současných,“ upřesňuje Zdeněk Žáček, jednatel a majitel ags 92, s.r.o.

Prvním společným projektem bude otevření nové největší prodejny s kojeneckým zbožím v České republice v Praze Hostivici. Prodejna zaujme plochou více než 1.500 m2 a její součástí bude také kromě nejširšího výběru zboží a zkušební dráhy pro kočárky například mateřské centrum s nabídkou kurzů pro těhotné ženy a rodiče. Garantem centra bude Česká společnost porodních asistentek.

Společně chtějí obě společnosti vybudovat rychle rostoucího leadera trhu s kojeneckým zbožím, který bude působit v oblasti velkoobchodu, retailu i online a nabízet bezkonkurenční služby pro své zákazníky včetně mateřských center. Sortiment bude zahrnovat vše od kočárků, sedaček, oblečení, nábytku až po výživu a pleny na jednom místě, s kvalitním poradenstvím a službami, a navíc s dodávkou ihned. Plánovaný růst by v následujících letech měl dosáhnout 20 % ročně.

Skupina firem okolo ags 92 se od roku 1992 věnuje distribuci, maloobchodnímu prodeji a výrobě produktů pro miminka, rodiče a těhotné ženy. V loňském roce dosáhla obratu přes 1 miliardu korun, zaměstnávala okolo 300 lidí. Skupina působí ve čtyřech zemích (CZ, SK, PL, HU). V distribuci má řadu globálních značek jako například Philips AVENT, Chicco, Bright Starts, Valco Baby, Skip Hop a vyrábí značku Petite&Mars a G-mini.

Na poli retailu provozuje několik e-shopů a 18 kamenných prodejen pod značkami Feedo®, Predeti.sk, Kašpárek a Babiez. Obliba prodejen u rodičů stále stoupá, důkazem je i výhra v populární anketě Shop roku v České republice, na Slovensku či jejího ekvivalentu v Polsku.

ŠPUNTÍK.CZ

ŠPUNTÍK.CZ je jedním z e-commerce projektů společností MMS DIGITAL a.s. Ta vlastní a provozuje i další digitální projekty jako je realitní portál bezrealitky.cz, prodejce značkové módy UrbanStore.cz, prodejce pohodového oblečení SAM73 a zážitkový portál Allegria.

ŠPUNTÍK.CZ patří mezi nejrychleji rostoucí baby retail v České republice. Těší se výrazné oblibě zejména u pražských rodičů. V Praze Radotíně provozuje kamennou prodejnu o rozloze 1.000 m2 a zákazníkům nabízí unikátní služby, jako je vyzkoušení kočárku na zkušební dráze, zapůjčení náhradního kočárku, či nákup formou předem objednaného individuálního poradenství.