Štefan Margita dnes vydává album lidových písní Rež, rež, rež

Vystoupení Štefana Margity na poctě Karlu Gottovi v O2 areně bylo nezapomenutelné. Slovenskou lidovku Išel Macek do Malacek zazpíval s takovou vervou, že si okamžitě na svoji stranu získal tisícihlavé publikum. To byl impuls, který ho přiměl k tomu, aby se vrátil ke kořenům a natočil album plné lidových písní. Album se jmenuje Štefan Margita – Rež, rež, rež – lidové písně a vychází právě dnes u Supraphonu na CD, LP desce i digitálně. Na jaře příštího roku se Štefan Margita vydá na speciální stejnojmenné koncertní turné, kde album představí ve spojení se symfonickými orchestry.

Štefan Margita na albu Rež, rež, rež propojil nejen očekávatelné slovenské, ale také ty moravské a české lidovky do podoby parádního zpívání v aranžích pro symfonický orchestr a instrumentální sólisty. Filmová filharmonie s dirigentkou Alenou Hron, cimbalista Josef Fečo a houslista Ivan Herák pod vedením klávesisty a producenta Daniela Hádla zpěvákovi nabídli znamenitou podporu při hledání nejvhodnějšího podání většinou slavných a známých písní. Kromě té titulní tu posluchači najdou jedenáct tutovek i překvapení, oslavujících lidové předlohy, nechávajících vyniknout Margitův světově uznávaný operní tenor a přinášejících potěšení všem posluchačům hudby bez žánrových omezení.

Išel Macek do Malacek, Černé oči jděte spát, Ach, synku, synku, Keby som bol vtáčkom, Ej, lásko, lásko nebo Mať moja tvoří ucelenou koncepci tohoto výjimečného alba. Jde o logické prolnutí krásného repertoáru s uměním pěvce se srdečním kontaktem na všechna ta česko – moravsko – slovenská východiska a zkušeného převodu do formy přitažlivé populární muziky.

Album nejkrásnějších lidových písniček v podání Štefana Margity vychází 27. října 2023 na LP, CD i v digitálních formátech. A již nyní se chystá pro příští rok i speciální koncertní turné, kde by repertoár nového alba mohl Štefan Margita představit posluchačům v bohatém zvukovém doprovodu symfonických orchestrů.

Multilink: supraphon/StefanMargitaRezRezRez
Teaser: www.youtube.com/margita

Foto: Lenka Hatašová

You may also like...