Strašnické divadlo uvede komedii Růžové svatby s Vilmou Cibulkovou a Michaelou Dolinovou

Současná komorní komedie Růžové svatby, která je plná chytrého humoru, je výjimečnou příležitostí pro setkání dvou hereček, které se spolu na jeviště postaví úplně poprvé – Vilmu Cibulkovou a Michaelu Dolinovou. Hru v české premiéře 6. prosince uvede Strašnické divadlo. 

Dvě šedesátileté sestry, které jsou jako oheň a voda. Zatímco Rose (Michaela Dolinová) stojí nohama pevně na zemi, je praktická a přemýšlivá, Kathryn (Vilma Cibulková) je věčně nespokojenou dámou, která prošla několika manželstvími i plastikami a vždycky se snažila žít na vyšší společenské úrovni. „Mně se na té hře líbí, že jsem po dlouhé době dostala lehce zapeklitý protiúkol. Jestliže je moje sestra svobodomyslná, šťastná, starostlivá, ráda chodí bosa, tak to jsem ve skutečnosti já. A jestli je někdo opravdu noblesní a nemusí si na to hrát, tak je to Míša. Jak jsme se rolí zhostily, to uvidíte, když se na nás přijdete podívat do divadla,“ láká diváky Vilma Cibulková.

„Je to velice zábavná komorní komedie. Pro nás všechny tři jde o jedno velké dobrodružství. Nikdy předtím jsme spolu ještě nespolupracovaly,“ říká režisérka inscenace Olga Strusková. „Zpočátku jsme se vzájemně oťukávaly, počáteční rozpaky se nám ale podařilo rychle překonat, protože práce nás začala nesmírně bavit. Trvala taky dost dlouho, tři měsíce, protože text je nesmírně náročný. Obě děvčata se musela naučit přes šedesát stran textu,“ dodává.


Hra současného britského dramatika Petera Quiltera, který je u nás v poslední době velmi vyhledávaným autorem, se původně jmenovala Podzim, protože právě během podzimu se příběh odehrává. „Ten název nám ale přišel dost smutný, tak jsme nakonec vybrali titul Růžové svatby, protože to agenturou Růžové svatby skutečně končí,“ vysvětluje Michaela Dolinová. „Připravujeme svatbu mé neteře, se sestrou se po letech vracíme do našeho mládí a rekapitulujeme, co jsme si udělaly. Je to jeden velký konflikt, který do hry vnáší věčně nespokojená Kathryn,“dodává herečka. „V mém případě divák hned v první minutě pozná, koho má před sebou. Je to žena na počátku svého středního věku, snaží se být noblesní, ale vůbec jí to nesluší ani nejde,“ vysvětluje Vilma Cibulková. 

Česká premiéra hry Růžové svatby se koná 6. 12. 2023. Stejně jako následné reprízy se odehraje ve Strašnickém divadle. Chystají se i zájezdy po celé republice. Více najdete na www.strasnicke-divadlo.cz.

You may also like...