Svátek všech studentů je po roce opět tady. 12. ročník Student Festu se uskuteční na konci června

Největší studentský festival v České republice Student Fest se letos uskuteční již po dvanácté, tentokrát vyjímečně v termínu 24. – 28. června. V rámci pěti dnů se, mimo jiné, představí přes 50 interpretů a to vše za jednotné vstupné, pro studenty za polovinu. Kluby v okolí Národní třídy tak opět promění centrum města v jeden festivalový areál. Půjde tak o jednu z prvních větších akcí po koronavirové krizi. Roušky s sebou!

„Opatření spojená s COVID-19 zasáhla všechny v České republice a dotkla se samozřejmě i nás. Chvíli to vypadalo, že letošní Student Fest vůbec nebude. Neustále jsme sledovali postup rozvolňování opatření, v návaznosti na to jsme měnili plány s programem a zvažovali různé varianty. V zásadě jsme se nechtěli festivalu vzdát. Nakonec to bude jedna z prvních větších kulturních akcí v Praze po rozvolnění opatření,říká organizátor festivalu Martin Šolc.

Základní myšlenka Student Festu je stále stejná. Jde především o podporu studentů v zájmových činnostech a v prezentaci jejich tvorby před velkým publikem a vedle již známých profesionálů. Letošní ročník nabídne nejen tradičně největší festivalovou akci, kterou je Hudební noc (26.6.), ale i vernisáž výstavy STUDENT (27.6.), prezentující to nejlepší ze středoškolské tvorby, přednášku na téma Epidemie politického marketingu na sociálních sítích ve spolupráci s Transparency International (27.6.), debatu pro začínající kapely (24.6.) nebo studentský sekáč ve spolupráci s Armádou Spásy (28.6.). Program je letos opravdu nabytý.

V rámci Hudební noci se představí nejen začínající studentské kapely, ale i již zavedená jména.V čele line-upu stojí například Shizzle Orchestra, kteří kombinují razantní rap s nadupaným žesťovým doprovodem a nebojí se spojit dohromady prvky balkánské dechovky, jazzu a rozmanité taneční hudby. Dále pak Disco-punková dvojice Hello Marcel nebo vítězka letošního Startéru na Radiu Wave TERRA. Za zmínku stojí také hradečtí The Valentines, Hošty, Dukla nebo Hellwana. Student Fest se snaží začínajícím interpretům aktivně pomáhat. Z dramaturgického hlediska vybírá to nejlepší, co současná mladá hudební scéna nabízí.

Toto všechno se odehraje na několika pražských místech – Rock Cafe, Chapeau Rouge, Klub Famu, Zázemí, Divadlo X10 a  Kampus Hybernská.

Vstupné do 26 let je možné v předprodeji na GoOut.cz koupit za 149,- Kč, na místě potom za 180,- Kč.  Pro starší 26 let v předprodeji na GoOut.cz za 249,- Kč a na místě za 280,- Kč. Vstupenky platí na všechny koncerty během Hudební noci.

Partnery festivalu jsou Sennheiser, Panther-shop a Magistrát hlavního města Prahy.
Více informaci najdete na www.studentfest.cz.
Akci pořádá občanské sdružení Nerudný Fest.cz o.s.. www.nerudnyfest.cz.

FB eventy:

Jak nakopnout kapelu aneb debata pro začínající kapely 24.6. –  https://1url.cz/mzRRy
Hudební noc  26.6. – https://1url.cz/EzRew
Epidemie politického marketingu na sociálních sítích 27.6. – https://1url.cz/CzRaL
Vernisáž výstavy Student 27.6 – https://1url.cz/czRat
Studentský sekáč 28.6. – https://1url.cz/AzRaM

You may also like...