Světová premiéra nového vozu GR 86

Netrpělivě očekávané zbrusu nové GR 86 se dnes představilo ve světové premiéře na společné akci firem TOYOTA GAZOO Racing a Subaru Corporation. Nejnovější zástupce z nabídky sportovních vozů od Toyoty doplňuje portfolio vozů GR po boku široce uznávaných modelů GR Supra a GR Yaris jako třetí globální model s označením GR. 

Od původního GT86, které bylo uvedeno v roce 2012 a pro nějž se doposud rozhodlo přes 200 tisíc zákazníků z celého světa, zdědilo nové GR 86 klíčové charakteristiky přinášející ryzí potěšení za volantem. Očekává se, že bude nejlehčím čtyřmístným kupé v daném segmentu, a to díky intenzivnímu zaměření na snižování hmotnosti, jako jsou např. hliníková střecha nebo panely karoserie.

GR 86 výkonově překonává předchůdce díky novému lehkému plochému čtyřválci s protiběžnými písty, jehož zdvihový objem narostl na 2,4 litru. Svými rozměry se nové GR 86 prakticky nijak neliší od GT86, a tak si nový model zachoval nízké těžiště ve prospěch mimořádné agility. Ve srovnání s GT86 se také přibližně o 50 % zvýšila torzní tuhost v zájmu ještě ostřejšího handlingu a preciznosti řízení.

Výsledkem zapojení do motoristického sportu jsou nově vyvinuté funkční aerodynamické prvky, jako např. vzduchové kanály na přídi vozu nebo boční nástavce prahů, napomáhající GR 86 k parametrům handlingu a stability, které by měly být nejlepší v dané třídě.

Zbrusu nové GR 86 bude uvedeno na evropských trzích. Další podrobnosti budou zveřejněny ještě v letošním roce.

Předběžné technické parametry (1)

Délka (mm)

4 265

Šířka (mm)

1 775

Výška (mm)

1 310

Rozvor (mm)

2 575

Hmotnost (kg):

1 270

Motor

Plochý čtyřválec

s protiběžnými písty, DOHC

Systém přímého vstřikování paliva Toyota D-4S, vícebodové vstřikování

Zdvihový objem (cm3)

2 387

Hnací ústrojí

Motor vpředu, pohon zadních kol

Zavěšení kol

Vpředu

Vzpěry McPherson

Vzadu

Dvojité lichoběžníky

Brzdy

Vpředu

Odvětrávané kotoučové

Vzadu

Odvětrávané kotoučové

Pneumatiky (vpředu/vzadu)

215/40 R18

(1) Evropské specifikace jsou předmětem homologace a budou potvrzeny souběžně s uvedením zbrusu nového GR 86

You may also like...