Tereza Mašková opět překvapila, vdechla nový život legendární vánoční skladbě Tři Oříšky

Hned tři výročí spojená s asi nejkrásnější a nejoblíbenější českou filmovou pohádkou Tři oříšky pro Popelku oslavila zpěvačka Tereza Mašková kouzelným videoklipem Tři oříšky, který růžovovlasá kráska natočila ve sněhu a v zimě. Zpívá v něm slavný text od Vladimíra Kočandrleho s hudbou Karla Svobody, čímž vzdává hold proslulému skladateli, stejně jako samotné pohádce.

Zaprvé Karel Svoboda by letos v prosinci oslavil 85 let, za druhé legendární pohádka Tři oříšky pro Popelku slaví krásné 50 leté jubileum a za třetí všemi milovaná píseň, kterou původně nazpívala nezapomenutelná Iveta Bartošová za několik týdnů slaví 25 let!. Když mě původní textař a dnešní ředitel společnosti Warner Music Group Vladimír Kočandrle oslovil s nabídkou darovat svůj hlas tomuto nádhernému songu, byla jsem velmi poctěna a přijala jsem jeho nabídku s největší pokorou a láskou. Zajímavostí je také to, že se na produkci a kompletně aranžmá songu podílel právě Jiří Škorpík, který tvořil i původní verzi pro Ivetu Bartošovou.” nechala se slyšet Tereza.   

Zeptali jsme se i autora slavného textu Vladimíra Kočandrleho proč volba zpěvačky padla právě na Maškovou? Odpověděl jednoduše „Ojedinělá barva Terezina hlasu vdechla dnes už legendárnímu hitu po čtvrt století nový život. Tereza tím znovu dokazuje, že je mezi zpěvačkami nové generace asi jedinou skutečnou nástupkyní velkých ženských hvězd české pop-music.”

Nahrávka se natolik povedla, že se dočkala i vizuální podoby, zimního pohádkového videoklipu, který spatřil světlo světa 11. 12.

Tereza Mašková, která na podzim dokázala jako první zpěvačka do 30 let zcela vyprodat legendární velkou Lucernu, prošla prestižní televizní show StarDance a připravuje své první turné 2024, tak na chvíli zmizela do romantického prostředí Jizerských hor, aby natočila překrásný vánoční klip.

Natáčení bylo velice příjemné a mužů říct, že jsme si ho užili. Už jen proto, že jsme točili v krásném prostředí Osady Jizerka a pohádku “Tři oříšky pro Popelku” všichni od dětství zbožňujeme. Já osobně ji považuji za nejkrásnější a proto jsem velmi vděčná, že oslovili právě mě. Ten den byly asi čtyři stupně pod nulou, takže se to dalo vydržet, i když poslední část byla pro mě trochu kritická! Asi půl hodiny před koncem jsem spadla do sněhu.” směje se mladá umělkyně, která si je prý vědomá toho, že zpívat tuto ikonickou skladbu je velká výzva.

„I když podle mě původní verzi Ivety Bartošové nikdy nikdo nepřekoná, je mi obrovskou ctí, že právě já jsem byla vybrána k tomu, abych nazpívala výroční verzi této písně,” dodala mladá zpěvačka.

Posluchači a diváci, kteří měli už možnost klip vidět, jsou nadšeni. “Je to pocta těm co tu už s nami nejsou. Libušce Šafránkové a Ivetě Bartošové. Děkuji Terezko jsi skvělá”, píše jedna z fanynek, “Krásná práce, jak obnovit a přitom nic nezkazit. Povedlo se Vám Terezko.” chválí počin Maškové další v komentářích pod videoklipem, který se okamžitě dostal do hudebních trendů na platformě YouTube. 

Foto: Oliver Žilák 

Zdroj video: https://youtu.be/bUe-ytKKsUI?si=8480zwxRBqBvQiXs

Vydavatelství: Warner Music Group

You may also like...