Topmodelka Pavlína Němcová se stala tváří kolekce kožené módy Farah Kimia

Farah Kimia uvádí na trh svou novou podzimní a zimní kolekci s názvem The Timeless Collection. Mladá talentovaná návrhářka, jejichž modely z pravé kůže nosí i zpěvačka Dara Rolins nebo slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, si ke spolupráci tentokrát vybrala topmodelku Pavlínu Němcovou.

Módě propadla už odmalička. Když Farah Kimia, nadějná návrhářka s turecko-perskými kořeny, v roce 2021 založila svou vlastní značku, nezaváhala ani na minutu. Po několika letech se už coby poměrné významné jméno v oděvním průmyslu vrací na scénu s vlastní prémiovou kolekcí pro podzim a zimu 2023 nazvanou The Timeless Collection.

Součást kolekce tvoří kožichy, kabáty, bundy, saka i boty z pravé kůže. „Kvalita materiálů je pro mě velmi důležitá. I z toho důvodu jsem se rozhodla nepracovat s textilem, a místo něj jsem zvolila kůži a kožešinu. Kůže je přírodní materiál, který se pyšní svou pevností, pružností a odolností vůči opotřebení, takže vám vydrží po celé dekády. Díky tomu jsou kousky z nejnovější kolekce takřka nesmrtelné a můžete je tak dědit po generace,” vysvětluje Farah Kimia, která sice vyrůstala v Česku, módu ale studovala například v Barceloně nebo Florencii.

Nová kolekce je tak synonymem pro nadčasovost, eleganci i ženskost, stejně jako její tvář Pavlína Němcová, jedna z nejúspěšnějších českých topmodelek zlaté éry modelingu devadesátých let. „Kolekce mě oslovila kvalitními materiály, ručním šitím i nestárnoucími střihy, které by měla mít v šatníku opravdu každá žena. Tyto kousky totiž nejenže nikdy nevyjdou z módy, ale dají se také nosit při jakékoliv příležitosti,” dodává Pavlína Němcová.

Mladá návrhářka také v nedávné době otevřela svou první prodejnu v centru Prahy. Její lokalita je přitom více než symbolická – obchod leží u Staroměstského náměstí, kde donedávna existovala ikonická značka kožešnictví Liska.