Trojská botanická zahrada nezapomíná ani na svátek zamilovaných. Romantické dárky potěší

Ke dni zamilovaných, který se tradičně slaví 14. února na svátek sv. Valentýna, patří kromě drobných pozorností, srdíček a čokolády také květiny či dobré víno. Ten správný dárek pro svou drahou polovičku najdete v botanické zahradě, která je nejen plná květin a vůní, ale i místem pro romantické procházky. V nabídce dárkových předmětů najdete i exkluzivní květinový parfém Fata Morgana No. 1, který vznikl jako součást vzdělávacího projektu Vonná stezka a rok zrál ve speciální nádobě zavěšené přímo uvnitř stejnojmenného skleníku. Trojská botanická zahrada je jednou z mála, která má svůj vlastní parfém. Jeho omamné vůni dominuje aroma citronové trávy (Cymbopogon citratus) a květů stromu ylang-ylang (Cananga odorata).

Tato unikátní esence si najde cestu k srdci každé ženy. Romantický večer ve dvou pak zpříjemní kvalitní vína z úrody památkově chráněné vinice sv. Kláry. A i když je za okny sníh a mráz, pozvěte už nyní svou milou na letní romantickou procházku do rozkvetlé oázy trojské zahrady. S dárkovou vstupenkou tu můžete obdivovat například Rozárium, které je rovněž součástí Vonné stezky, a kde od června rozkvétají vonné růže ze skupiny Parfuma.

Milostné vyznání exotickou vůní květin

Ačkoliv se slavení valentýnského svátku u nás rozšířilo poměrně nedávno, získal si na oblibě a spolu s Prvním májem je dnem, kdy si zamilovaní s oblibou vyznávají svou lásku drobnými dárky a často i květinami. „Trojská botanická zahrada již řadu let pro zájemce připravovala speciální akci k oslavě dne zamilovaných a také originální dárky. V letošním roce však bohužel situace neumožňuje uspořádat tradiční valentýnské večerní provázení skleníkem Fata Morgana, jak tomu bylo zvykem v předchozích letech. Přesto, že je zahrada v současné době pro veřejnost uzavřená, má zamilovaným – a nejen jim – co nabídnout. V prodeji jsou dárkové předměty, vstupenky i víno. Od ledna se zájemci mohou hlásit také na naše online přednášky s botanickou tematikou a jakmile to situace dovolí chystáme pro návštěvníky i řadu oblíbených akcí, k nimž bezesporu patří výstavy Orchidejí, Exotických motýlů či Bonsají,“ uvedl Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

V roce 2018 představila Botanická zahrada hl. m. Prahy zcela nový vzdělávací projekt, který přibližuje svět rostlin pomocí vůní. Vznikl díky spolupráci Botanické zahrady hl. m. Prahy s přední českou odbornicí na vůně Petrou Hlavatou. V rámci prvního zastavení Vonné stezky byl také vytvořen jedinečný parfém pojmenovaný dle místa svého vzniku Fata Morgana No. 1. Parfém obsahuje silice z 21 vybraných exotických rostlin, kterým dominuje vůně květů stromu ylang-ylang (Cananga odorata) a citronové trávy (Cymbopogon citratus). Olejová směs zrála v průběhu jednoho roku ve speciálním kotli zavěšeném uvnitř skleníku Fata Morgana. Výslednou vonnou kompozici je možné zakoupit za 499 Kč (objem balení 5 ml). Jelikož vznikla v rámci vzdělávacího projektu Vonná stezka, je v nabídce pouze limitovaná edice 950 flakonků tohoto unikátního tělového parfému. Objednat si ho můžete e-mailem na miroslava.kasparova@botanicka.cz. Zboží obdržíte poštou. Po dohodě je možné také osobní převzetí u výdejního okénka Vinotéky sv. Kláry na adrese Trojská 148/186.

Pozvánka na letní rande do zelené oázy

Chcete potěšit svou partnerku či partnera a zároveň podpořit trojskou botanickou zahradu? Kupte si už nyní jednorázovou dárkovou vstupenku s roční platností a vydejte se na jaře či v letní sezoně objevovat krásy zelené oázy v srdci hlavního města Prahy. V červnu je ideální čas zastavit se u jednoho ze stanovišť Vonné stezky – Rozária v severní části areálu trojské botanické zahrady. Obdivovat tu můžete ladné květy i různorodost vůní těchto královen květin. Dárkovou vstupenku v ceně 200 Kč za kus objednávejte e-mailem na miroslava.kasparova@botanicka.cz. Vstupenky obdržíte poštou. Po dohodě je možné také osobní převzetí u výdejního okénka Vinotéky sv. Kláry na adrese Trojská 148/186.

Dopřejte si romantický večer s vínem z vinice sv. Kláry

Plánujete romantickou valentýnskou večeři při svíčkách? Doplňte ji vínem z památkově chráněné vinice sv. Kláry. Ideálním partnerem pro chvíle ve dvou se stanou zejména vína odrůdy Rulandské modré, která patří ve zdejší nabídce k opravdovým lahůdkám, a to jak ve formě červeného vína, tak ve variantě rosé. Vybírat ale můžete i ze široké škály dalších odrůdových vín či cuvée. Lahve zakoupíte každý všední den od 15.00 do 19.00 hodin ve výdejním okénku Vinotéky sv. Kláry na adrese Trojská 148/186. Pro větší objednávky a jiné zboží vinotéku kontaktujte předem na vinoteka@botanicka.cz.

You may also like...