Trojská botanická zahrada pořádala kuchařskou show Food Festival

(Praha) O víkendu 13 a 14. července se konal Food festival plný gastronomických specialit na pozadí zelené oázy. K létu  neodmyslitelně patří výborné jídlo servírované přímo pod širým nebem, a to právě nabízela botanická zahrada svým návštěvníkům.

V sobotu 13. července se zájemci inspirovali řadou kuchařských show. Finalistka letošního ročníku soutěže MasterChef Česko kuchařka Lea Skálová připravila před zraky diváků menu určené pro letní slavnostní oběd. Hlavním chodem byla kachní prsa sous-vide s máslovými brambory a cibulovou marmeládou, která doplnil lehký dezert v podobě panna cotty s višňovým gelem.  K oběma pokrmům vybírala vhodná vína z místní produkce someliérka z vinotéky sv. Klára.

Je možné ze stejných ingrediencí připravit chutné jídlo a zároveň uvázat aranžmá?  Herečka a kuchařka Markéta Hrubešová a přední česká floristka Klára Franc Vavříková diváky přesvědčily o tom, že to jde. Obě měly k dispozici totožný rostlinný materiál složený z jedlých květin, a zatímco Markéta Hrubešová vařila lehké menu, pod rukama Kláry Franc Vavříkové vznikla vazba určená k dekoraci letní slavnostní tabule.

Netradiční gastronomický zážitek zde prezentovalo kuchyňské zpracování hmyzu v jedinečném podání Jana Škraňka z projektu Brouk na talíři. Show plná chutí a emocí, jak si správně a chutně připravit sarančata, cvrčky nebo červy. A samozřejmě závěrečná ochutnávka všech připravených jídel.

Foto: Petr Brodecký

Na své si přišli milovníci skvělé kávy, kterou jim připravilo Kafe Mělník, lahodné frappé připravené v pojízdné retro kavárně HY Coffee Point a ozdobené domácí cookies.

Pokud někoho během dne přepadl hlad, mohl využít stánky s nabídkou mexické nebo peruánské kuchyně, tažené maso připravené pouze za pomoci kouře a žáru z tvrdého dřeva, orientální nudle, nebo delikátní burgery. Jídlo skvěle doplnila nabídka vín, piva a osvěžující domácí limonády.

Travnaté plochy trojské botanické zahrady (vyjma Japonské zahrady) jsou v létě ideální pro uspořádání pikniku a příjemný odpočinek v prostředí plného vůní a záplavy květin. 

You may also like...