Unicorn University spustila první plně online bakalářský studijní program

V pondělí 15. února 2021 začal pro desítky studentů první semestr plně online bakalářského studijního programu Softwarový vývoj. Studovat je možné v češtině nebo v angličtině, standardní doba studia je 3,5 roku. Národní akreditační úřad akreditoval plně distanční formu studia tohoto programu na sklonku loňského roku. Unicorn University není první vysokou školou, která získala akreditaci na plně distanční vzdělávání, ale je v tuto chvíli jedinou českou vysokou školou, kde se studuje skutečně online, bez nutnosti osobní přítomnosti po celou dobu studia: od přihlášky po promoci. 

Studijní program Softwarový vývoj poskytuje studentům znalosti a dovednosti v oblasti návrhu, vývoje a testování software poptávané po celém světě. Absolventi porozumí disciplínám z oblasti vývoje software a mj. se naučí vyvíjet robustní cloudové aplikace s využitím moderních programovacích jazyků. Absolventi se uplatní v důležitých projektech pro významné české i zahraniční společnosti. 

„Akreditace plně distanční formy studia je pro Unicorn University velmi důležitým milníkem, neboť naším posláním je poskytovat jednoduchý přístup ke vzdělání a umožnit lidem studovat odkudkoli a kdykoli. Tato forma nám mimo jiné otevírá cestu do Evropy, do budoucna chceme tímto způsobem nabízet všechny obory,“ říká Ing. Marek Beránek, Ph.D., ředitel Unicorn University.

„Naše vysoká škola je zcela připravena na plně distanční výuku i díky našemu systému a technologiím, které denně v Unicornu používáme. Ukazuje nám to aktuální situace, kdy jsme v Unicornu, podobně jako v řadě dalších technologických firem, přešli na plně digitální vzdálenou práci z domova, respektive odkudkoliv je to potřeba,“ říká prof. Ing. Jan Čadil, Ph.D., rektor Unicorn University.

Na Unicorn University aktuálně studuje celkem 560 studentů ze 13 zemí.

Kompletní informace o možnostech studia i škole samotné jsou k dispozici na webových stránkách Unicorn University: www.unicornuniversity.net

Foto: FB Unicorn

You may also like...