Vánoční tipy, čím potěšit milovníky dobrého jídla i nadšené gurmány

Jak zaujmout opravdového gurmána? Darujte mu zážitek! Ať už vyberete kuchyňské nádobí od michelinských šéfkuchařů, dáte přednost praktickému pomocníkovi do domácnosti nebo vsadíte na luxusní jídelní servis, uvidíte, že zaručeně uspokojíte mysl i vytříbené chuťové pohárky každého labužníka. S Potten & Pannen – Staněk jsme si pro vás připravili hned několik skvělých tipů, se kterými u vánočního stromečku rozhodně zabodujete!

Oválný litinový hrnec s poklicí Staub Cocotte, bílý lanýž, 29 cm/ 4,2 l

Věnujte blízkým dárek, který ve své restauraci používal i sám uznávaný francouzský michelinský šéfkuchař Paul Bocuse. Oválný litinový hrnec s poklicí Staub je po estetické stránce nejen krásným kouskem, ale rovněž praktickým vybavením do každé domácnosti. Litinové nádobí je odolné vůči teplotním šokům či poškrábání, snadno se udržuje v čistotě a je vhodné na všechny typy ohřevných ploch včetně indukce a trouby. Ikonický vzhled hrnce se bude navíc krásně vyjímat i jako dekorace na prostřeném stole. Hrnec Staub o objemu 4,2 litrů v barvě bílý lanýž se systémem samopodlévání pořídíte v prodejnách Potten & Pannen – Staněk.

Kolekce Wabi francouzské kameniny Jars

S prémiovou kolekcí Wabi od provensálské společnosti Jars bude jakýkoliv pokrm vypadat jako skvostné umělecké dílo. Jars, francouzská rodinná dílna v městečku Drôme, se již více než 160 let specializuje na výrobu ručně vyráběné kameniny té nejvyšší kvality pro každodenní použití. Set Wabi patří vůbec k nejexkluzivnější kolekci této manufaktury, její výroba se totiž skládá z 54 rukodělných procesů. Inspiraci čerpá z japonské filozofie wabi-sabi, která poukazuje na krásu v nedokonalostech. Vzhledem k ruční práci je tak každý kus naprostým unikátem a originálem. Přestože na první pohled působí křehkým dojmem, kamenina vyráběná v Jars se vyznačuje vysokou kvalitou i pevností, je odolná vůči oděrkám, a navíc vhodná do myčky nebo mikrovlnky.  

Zwilling Enfinigy sous vide vařič, bílý – Novinka

Rafinovaná metoda francouzských šéfkuchařů – sous vide – se díky ponornému vařiči Enfinigy německé značky Zwilling konečně dostává i do běžných domácností. Pojem v překladu znamená „ve vakuu“ a charakterizuje pomalé vaření vakuovaných potravin ve vodní lázni udržované při stálé teplotě. Tím, že se potraviny nedostanou do přímého kontaktu s vodou, si zachovají všechny žádoucí vitamíny a minerály včetně původní barvy i tvaru. Nedochází tak k rozvaření masa ani jeho zbytečnému vysušení. Výhodou je také intuitivní led dotykové ovládání, praktický časovač i svorka pro snadné umístění na okraj hrnce. 

Tip redakce: Sous-vide vařič skvěle funguje s vakuovací sadou Zwilling Fresh & Save, kterou při této metodě jistě využijete!

Zwilling sada na vakuování Fresh & Save, skleněná, 7 ks

Nejen praktický pomocník do kuchyně, ale především účinný bojovník proti plýtvání jídlem. Chytré vakuování Zwilling Fresh & Save je ideálním dárkem pro každého, kdo chce skladovat v lednici potraviny i hotová jídla až pětkrát déle čerstvé. Speciální technologie pomáhá uchovávat jedinečnou chuť vitamínů, živin i minerálů a v mrazničce předchází poškození surovin jejich náhlým zmrazením. Benefitem je smart aplikace v telefonu, která vás v předstihu upozorní na blížící se datum spotřeby jídla, a dokonce poradí se zdravým a chutným receptem z již pořízených ingrediencí. Kompletní sadu včetně nabíjecí elektrické vakuové pumpy​ v elegantním bílém designu, dvou skleněných dóz a čtyř opakovaně použitelných sáčků zakoupíte v prodejnách Potten & Pannen – Staněk.

Zwilling mixér Enfinigy, 1,8 l, černý

Nadšení kuchaři ocení praktický stolní mixér Enfinigy německé značky Zwilling, jejíž kořeny sahají až do roku 1731. Tento multifunkční pomocník v moderním nadčasovém designu je vybaven silným motorem s příkonem 1600 wattů, intuitivním LCD displejem i nerezovým nožem. Výběr ze šesti programů a dvanácti rychlostí umožní nasekat zeleninu, rozmixovat ovoce nebo nadrtit kostky ledu pro přípravu zmrzliny či koktejlu. Součástí je i velká nádoba s měrnou stupnicí o objemu 1,8 litru, která je vyrobena z nerozbitného Tritanu.  

WOLL Nowo Titanium pánev s odnímatelná rukojeť, 28 x 28 cm

Za špičkovými pokrmy stojí nejen skvělý kuchař, ale také kvalitní vybavení. Se čtvercovou pánví 28 x 28 cm s odnímatelnou rukojetí od německého výrobce WOLL připravíte výborný steak, stejně jako s minimem tuku upečete chutný plátek ryby. Pánev je vyrobená z tvrzené hliníkové slitiny a odolného nepřilnavého povrchu, který se rychle a rovnoměrně rozpaluje. Odnímatelná rukojeť je skvělá v případě, že potřebujete pánev umístit do trouby.

Zboží zakoupíte v prodejnách Potten & Pannen – Staněk nebo na ww.pottenpannen.cz,

You may also like...