Veletrh českých hudebních nástrojů Promuzika. Patronem akce je kapela Chinaski

V industriálních prostorách PETROF Gallery v Hradci Králové se ve dnech 20. – 21. května 2022 koná první ročník veletrhu českých hudebních nástrojů PROMUZIKA. Veřejnosti se představí novinky ze světa českých hudebních nástrojů, které vytvořily zlaté české ručičky. Součástí veletrhu budou hudební vystoupení, unikátní besedy, workshopy se známými umělci i odborné semináře. Veletrh se koná pod taktovkou Asociace výrobců hudebních nástrojů (AVHN). Patronem akce je kapela Chinaski.

PROMUZIKA je dvoudenní akce, během které se představí nejvýznamnější výrobci českých hudebních nástrojů. Těšit se můžete na výrobce houslí, kytar, harmonik i netradičních hudebních nástrojů. Kompletní seznam vystavovatelů naleznete zde.

V pátek budou mít návštěvníci jedinečnou možnost strávit den s patronem veletrhu, skupinou Chinaski. Na několika speciálních programových blocích bude možné popovídat si s nimi o muzice i songwritingu. Součástí budou také ukázky práce s jednotlivými nástroji, včetně jejich závěrečného speciálního vystoupení pro návštěvníky veletrhu.

České nástroje i Hradec Králové hrály v začátcích kapely Chinaski velkou úlohu. První písničky totiž vznikaly na tuzemské značky jako Jolana nebo Amati, vše navíc zakoupeno v krajském městě Hradci Králové, kam mladí hudebníci dojížděli z rodného Jičína, kde v osmdesátých letech žádný obchod s hudebními nástroji nebyl. Když jsme dostali nabídku být patrony nového veletrhu českých hudebních nástrojů PROMUZIKA, neváhali jsme. Jednak máme k českým nástrojům vztah, a navíc se akce odehraje v našem regionu, popisuje zpěvák Michal Malátný, který se spoluhráči na PROMUZIKU do Hradce Králové dorazí 20. května. V areálu PETROF Gallery, kde se přehlídka uskuteční, plánují workshopy, besedu i koncert.

Po celou dobu trvání akce budou probíhat umělecké i odborné workshopy, mezi které patří například dětský klavírní workshop s mimořádně nadaným hradeckým klavíristou Matyášem Novákem.
Skladatel Karel Havlíček, který se dokázal prosadit i v zahraničí a spolupracoval s osobnostmi, jako jsou např. Nicole Kidman, Leonardo DiCaprio či Hans Zimmer, pro změnu poodhalí tajemství úspěchu skládání písní k filmům, seriálům, reklamám i muzikálům. Návštěvníky čekají i koncerty základních uměleckých škol, konzervatoří a dětských sborů.
Připravený je bohatý doprovodný program, včetně dalších večerních koncertů ve venkovních prostorách areálu PETROF, kde zahraje patron akce kapela Chinaski, koncertovat bude i Ivan Mládek a Banjo Band, kapela HASHBERRY a další.

Vstupenky a více informací je možné nalézt na stránkách www.promuzika.cz

You may also like...