Veletrh čisté mobility e-SALON je zpět, nabídne nové trendy

Třetí ročník veletrhu čisté mobility e-SALON se po odmlce způsobené koronavirovou pandemií vrací ve svém standardním termínu. Tedy na podzim. V plné síle se opět představí na pražském výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Po předchozích skvělých ročnících se chce veletrh zaměřit na trendy v inteligentní ekologické přepravě a další novinky v high-tech světě. Tahákem tradičně budou elektromobily, dojde ale i na další ekologická vozidla, včetně dobíjecích systémů. Veletrh uvede v českých premiérách nové ekologické vozy, motocykly, letadla, dobíjecí technologie a novinky z oblasti infrastruktury moderní mobility. Akce, jejímž spoluorganizátorem je televize Prima, se koná v termínu 11. až 14. listopadu 2021.

Poslední konaný ročník e-SALONu v listopadu 2019 navštívilo téměř 25 tisíc návštěvníků, na akci se akreditovalo 151 odborných novinářů. Hvězdami výstavy se staly premiéry nových elektromobilů Volkswagen ID.3, Renault ZOE druhé generace, Škoda Superb iV i vodíková Hyundai NEXO. Hybridy zastupovaly modely Audi Q5 TFSI e, Hyundai KONA hybrid a Ford Mondeo hybrid. A výrobce motorek, čtyřkolek a skútrů Kymco ukázal nový elektrický motocykl RevoNEX. „Návštěvníci ocenili možnost testovacích jízd, které v tak bohaté formě na veletrzích podobného typu nebývají obvyklé. Svézt se mohli desítkami ekologických vozidel. V doprovodném programu měl úspěch stánek spolupořadatele akce, skupiny Prima, s atraktivní prezentací jednotlivých programů a jejich tváří,“ shrnula ředitelka veletrhu Jana Nosálová.

Pořadatelská společnost ABF ve spolupráci s agenturou SOLOOTIONS, skupinou Prima a jejím pořadem Autosalon připravují na rok 2021 novinky. Veletrh bude rozšířen o nomenklaturu digitální továrna 2.0 neboli e-FACTORY. Na výstavě se tak objeví trendová témata, jako jsou digitalizace, počítačové simulace, softwarová řešení, elektronické řízení výroby, 3D tiskárny i virtuální realita. „V rámci nové, rozšířené koncepce budeme věnovat významný prostor také aktuální otázce digitalizace podniků a jejich komplexní podpory v oblasti vývoje a výroby,“ doplnila Jana Nosálová. Automobilové novinky opět obsadí halu 4. Úvodní den bude tradičně patřit médiím a odborníkům, pro širokou veřejnost bude akce zpřístupněna o den později. e-SALON opět přinese i odborné konference zaměřené na inteligentní ekologickou dopravu ve městech.

Setkání s hvězdami

Atraktivní zábavu pro širokou veřejnost, především pro rodiny s dětmi, chystá i skupina Prima. Ta připravuje program podle zaměření jednotlivých televizních kanálů i stánek pořadu Autosalon, kde se mohou návštěvníci potkat s moderátory oblíbeného pořadu. „Pro odvážné jsou připraveny simulátor rally a virtuální realita pod záštitou Prima COOL. Stanoviště Prima ZOOM nabídne oddech v podobě setkání s přírodou, dámy si mohou odpočinout v zóně Prima LOVE. Navíc se návštěvníci mohou těšit na setkání s tvářemi známými z televize Prima,“ vypočítává jednotlivé odpočinkové aktivity marketingový ředitel skupiny Prima a šéf spolupořádající agentury SOLOOTIONS Aleš Pýcha.

Generálním partnerem veletrhu je skupina ČEZ

Elektromobilita je pro energetiku logickým trhem, skupina ČEZ se jí proto systematicky věnuje již deset let. Provozuje největší síť veřejného dobíjení v ČR s více než 150 stanicemi. Rychlodobíjecí stanice vznikají i díky podpoře z evropského programu CEF (Connecting Europe Facility). Současně skupina ČEZ nabízí širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro jednotlivce, firmy, municipality a kraje.

Podrobnosti o veletrhu a doprovodném programu na www.e-salon.cz.

Foto z posledního konaného ročníku 2019

You may also like...