Velikonoce otevírají turistickou sezonu v Praze, památky zůstanou otevřeny déle

Hlavní město se s příchodem velikonočních svátků chystá přivítat turistickou sezonu. Počínaje 27. březnem otevírá své brány po zimní pauze Novomlýnská vodárenská věž, historická tramvaj číslo 42 jezdí nově sedm dní v týdnu a prodlužuje se otevírací doba památkových objektů ve správě Prague City Tourism. Návštěvníky rozpohybují také oficiální průvodcovské služby pod hlavičkou Pragensia viva, které na jaře oslavují téma dopravy. Od dubna nově představí i tour s virtuální realitou a další lákadla. 

„S příchodem jara v Praze začíná nová turistická sezona a metropole přivítá návštěvníky z celého světa, ale hlavně i ty domácí, kterých do hlavního města jezdí stále více a my jsme za tento zvyšující se trend velice rádi. Podle posledních dat tvoří celou pětinu všech návštěvníků metropole,“ popisuje Jiří Pospíšil, náměstek pro kulturu a cestovní ruch. 

Otevírací doba pražských věží pod správou Prague City Tourism se od Velikonoc posouvá a zájemci mají zpravidla o hodinu déle, aby prozkoumali nádherné pohledy třeba z mosteckých věží nebo Svatomikulášské městské zvonice. “Na turistickou sezonu jsme připraveni a již tradičně čekáme velký zájem veřejnosti o návštěvu pražských památek. Věřím, že budeme nadále sledovat trend nárůstu domácího turismu. Metropoli totiž k naší radosti čím dál více objevují nejen zahraniční turisté, ale i ti domácí,” říká František Cipro, předseda představenstva Prague City Tourism.

Až do 20 h mají od dnešního dne zájemci příležitost nahlédnout do Astronomické věže a Barokní knihovny Klementina nebo do kaple Staroměstské radnice, kde nově najdou vitrínu se zmenšeným modelem Mariánského sloupu od sochaře Karla Kronycha a architekta Miroslava Krátkého. Informace o otevírací době objektů ve správě Prague City Tourism najdou návštěvníci na webu prague.eu/prazskeveze.

Ikonickou Novomlýnskou vodárenskou věž z druhé poloviny 17. století, která kdysi zásobovala vodou na 50 kašen v okolí Nového Města, lze o Velikonocích navštívit po dlouhé zimní pauze, kdy byla veřejnosti nepřístupná. Naposledy byla výjimečně pro Pražany otevřena na Nový rok a přivítala téměř 900 návštěvníků. Prohlídku věže lze například spojit s návštěvou velikonočních trhů. Ve všech velikonočních akcích v metropoli se mohou občané zorientovat přehledně na speciální webové stránce prague.eu/velikonoce.

Spolu s Prahou ožívá také jarní blok programu vycházek po hlavním městě, jak vysvětluje ředitelka Pragensia viva Pavla Bartásková: „Chystané akce se ponesou v rytmu pohybu a dopravy. Novinkou budou individuální vycházky s virtuální realitou, které spustíme během dubna. Díky speciálním brýlím na několika zastávkách doslova ožije historie, ať už středověká nebo nedávná z 20. století. Máme také v plánu vycházky v souvislosti s blížícím se výročím 50 let provozu pražského metra, ale i prohlídky Prahy, jejichž součástí je nordic walking nebo jízda na kole.“

S příchodem Velikonoc se pojí také zvýšená dostupnost historické tramvajové linky č. 42, která už teď přepravuje pasažéry každý den. Návštěvníkům umožňuje poznat Prahu stylově a udržitelně

Mezi letos nejnavštěvovanější památky ve správě Prague City Tourism patří oblíbená Petřínská rozhledna, Staroměstská radnice a Zrcadlové bludiště na Petříně. Návštěvnost Petřínské rozhledny od ledna do března už překonala o 16 % návštěvnost ze stejného období loňského roku a navštívilo ji více než 100 tisíc návštěvníků. Nárůst o 8 % zaznamenalo i Zrcadlové bludiště na Petříně. S příchodem jarního počasí se dá i nadále očekávat zvýšený zájem o návštěvu pražských památek.

You may also like...