Větší a modernější. Takový byl letošní devětadvacátý veletrh HOLIDAY WORLD

Premiérově  se 13. až 16. února 2020  představil v prostorách letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA. Návštěvníky překvapil i další významnou inovací, a to intenzivnější propagací regionů. Neméně atraktivní REGION WORLD totiž nabídl v celé své kráse i klenoty krajů České republiky, a to především  z pohledu pěší turistiky. Pořadatelem veletrhů je společnost ABF.

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD je nejvýznamnější akcí svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. „V roce 2020 se na veletrhu HOLIDAY WORLD představí národní turistické centrály tradičních evropských zemí i vzdálených destinací, například Ameriky, Asie a Afriky. Na turistické zážitky budou lákat regiony České republiky a aktuální nabídky zájezdů do celého světa nabídnou desítky cestovních kanceláří a agentur,“ říká Martin František Přívětivý, obchodní a marketingový ředitel z pořadatelské společnosti ABF.

Partnerskou zemí veletrhu je Tunisko

Pro rok 2020 se titulem partnerská země veletrhu HOLIDAY WORLD pyšní Tunisko. Písečné pobřeží s pozvolným vstupem do moře, slunečné klima, doletová vzdálenost z České republiky 2,5 až 3 hodiny, rozmanité památky, výborná kuchyně a pohostinnost místních obyvatel, to vše dělá z Tuniska jednu z nejžádanějších destinací, kterou v roce 2019 navštívilo téměř 110 000 Čechů. Na tuniském stánku se prezentovala klasická tuniská řemesla  jako je výroba keramiky, kovotepectví, malování hennou, zatančily břišní tanečnice a zahrála folklorní hudební skupina. 

Poznání regionů napříč Českem

V rámci souběžné akce s příznačným názvem REGION WORLD, bylo zaostřeno na regiony České republiky. Nosným tématem byla pěší turistika. Partnerským krajem pro rok 2020 se stal Jihočeský kraj. Ve spolupráci s Plzeňským krajem představil například Zlatou stezku, více než 600 km síť stezek na území obou krajů, ale i nově certifikovanou stezku podél Lužnice, kterou připravila turistická oblast Toulava.

Prima ZOOM WorldFilm

V rámci doprovodného programu se konal velkolepý cestovatelský festival Prima ZOOM WorldFilm. Ten je každoročně úplně prvním velkým cestovatelským festivalem u nás. A nejen proto je vždy přehlídkou největších expedic, které v uplynulém roce proběhly, setkáním autorů, kteří vydali nové knihy či uvedli nové filmy. „Je to svátek cestování a naprosto jedinečná možnost se takto setkat,“ říká režisér a polárník Petr Horký, programový ředitel festivalu Prima ZOOM WorldFilm.

Expedice Tatra kolem světa 2

Veletrh nabídl o víkendu také mimořádnou příležitost rozloučit se s týmem expedice Tatra kolem světa 2. A co víc, celý víkend si návštěvníci mohli přímo na veletrhu, v hale č. 6, v klidu na vlastní oči prohlédnout unikátní Tatru 815. Speciálně upravený vůz, který 22. 2. 2020 naváže na expedici Tatra kolem světa z let 1987 až 1990. Poutavé včetně promítání představili dobrodruzi Marek Havlíček a Petr Holeček.

Televizní tváře součástí veletrhu

Fotr na tripu alias expert Pepa alias Josef Vrtal z televizního pořadu Autosalon návštěvníkům poradil, jak s malými dětmi projet Ukrajinu, Moldávii, Gruzii, Ázerbájdžán, Kyrgyzstán, Uzbekistán a Kazachstán. K vidění byla na místě i se speciálně upravená Toyota Land Cruiser. Dalibor Gondík se s návštěvníky veletrhu živě podělil o své zkušenosti s cestováním karavanem po Slovensku a představil tak stejnojmenný pořad České televize.

Osobnost cestovního ruchu

Ve spolupráci s hlavním mediálním partnerem, společností C.O.T. media, proběhl již 16. ročník vyhlášení Osobnosti cestovního ruchu za rok 2019 a udělování prestižního ocenění HOLIDAY WORLD AWARD za přínos k rozvoji cestovního ruchu.

Dejme minulosti budoucnost

Veletrh HOLIDAY WORLD také velmi příjemně spojil své síly s veletrhem PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA. Díky tomuto svazku dochází k úžasné a logické synergii mezi památkami a cestovním ruchem, kdy se na akci, pod záštitou Ministerstva kultury ČR, budou prezentovat nejzajímavější památkové objekty v zemi, včetně církevních.

www.holidayworld.cz

Foto: Petr Brodecký

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...