Vychází druhá ručně psaná sbírka poezie básníka Jiřího Kratochvíla Na schovávanou

Jiří Kratochvíl je básník a textař stojící za instagramovým projektem cyklusZeMě. Autorskou poezii tvoří od roku 2017, patří tak mezi první „insta-básníky“ v Čechách. Na svém profilu takřka na denní bázi publikuje básně a slovní hříčky odrážející jeho pohled na svět a vztahy. Nyní vychází v pořadí již druhá kniha Na schovávanou, kterou napsal ručně, stejně jako svou první a úspěšnou knihu …k sobě.

Ručně psané básně jsou nezaměnitelným poznávacím znamením Jiřího Kratochvíla, který je rozpoznatelný napříč sociálními sítěmi a poetickou tvorbou. Napsat ručně celou knihu byl tedy od začátku záměr. Jeho první kniha …k sobě se těšila velkému zájmu, byla třikrát kompletně vyprodaná. Druhá kniha tak na sebe nenechala dlouho čekat. Tentokrát vychází primárně z Jiřího alter ega CyklusZeMě, má jiný formát a v knihově bude zářit výraznou žlutou barvou.

„V porovnání s první knihou …k sobě, která je více pocitová a osobní a stojím za ní přímo já, Jiří Kratochvíl, tentokrát jde o knihu vycházející z mého instagramového alter ega CyklusZeMě a také ze stylu mé tvorby, který je s ním spjatý. Zvolil jsem formát čtverce, který je příhodný v tom, že texty jsou na Instagramu původně publikované ve čtvercovém formátu. Chtěl jsem tedy, aby online forma dostala offline formu. Důležitým prvkem je také žlutá barva, odkazující na emotikony, které k sociálním sítím neodmyslitelně patří. Tato kniha se jmenuje Na schovávanou, neboť se všichni tak trochu schováváme za emoce jiné, než právě prožíváme, za zmíněné emotikony a krátké odpovědi, za kterými je toho mnoho schovaného,“ říká ke knize Jiří Kratochvíl.

Kniha Na schovávanou má 254 stran, ale jednotlivé stránky nejsou číslované, což zachovává vizuální volnost.  Ručně malované kresby Markéty Coubalové, se kterou Jiří spolupracoval již na své první knize, umocňují některé z básní.

Na schovávanou, 254 stran, 349 Kč.
Kniha je k dostání pouze na www.2market.cz/umelec/jiri-kratochvil/

You may also like...