Vychází psychologický román Smrtelný hřích spisovatelky Markéty Harasimové

Ve své třiadvacáté knize, emotivním psychologickém románu Harasimová poukazuje na palčivý problém sexuálního zneužívání dětí a jeho trpkých dopadů na oběti v dospělosti.  Důraz klade na skutečnost, že rodiče často zavírají oči nad tím, co je bohužel očividné – buďto ze strachu, nebo lhostejnosti – což může skončit tragicky.

Jedenáctiletá Erika vede úplně normální život, což se ale změní v době, kdy její matka odjíždí pečovat o nemocnou babičku. Zůstává tak na čas sama s otcem, který dceru začne sexuálně zneužívat, přičemž své jednání omlouvá rodičovskou autoritou. Erice navzdory nízkému věku dochází, že něco není v pořádku a chce se bránit – její naděje však zemřou ve chvíli, kdy v zoufalství vykřičí temnou pravdu před matkou. Ta se k dceři obrátí zády a stojí pevně za svým manželem, což dívčin už tak nabouraný svět rozbije docela. Eričinu duši i po letech trápí deprese spojené se sebevražednými myšlenkami, není schopna navázat partnerský vztah a má fobii ze sexu. Vše se ještě zhorší, když na svět neplánovaně přijde její sestra Nikola. Již dospělá Erika se zmítá v bolestivých vzpomínkách a jejím životním cílem se s postupujícími roky stává jediné: ochránit sestřičku před stejně krutým osudem, jaký kdysi potkal ji. A jednou přijde den, kdy navzdory tomu, že riskuje vlastní svobodu, vezme spravedlnost do svých rukou…

Markéta Harasimová je autorkou mnoha krimithrillerů, psychologických thrillerů a krimithrillerů a románů pro ženy. Nedávno vydala svou prvotinu pro děti, interaktivní knihu Z deníku kočičky Ťapičky (Bookmedia), ke které vzniklo také pokračování Koťátka kočičky Ťapičky. Píše televizní a divadelní scénáře, vystupuje s kulturním programem pro děti i dospělé a podílí se na projektech zaměřených na podporu četby u dětí a mládeže. Literární tvorbě se Harasimová věnuje na plný úvazek a v roce 2017 založila nakladatelství MaHa, kde vydává některá svá díla a zaměřuje se také na české, převážně začínající autory. Věnuje se rovněž divadlu. Životopis, bibliografii a další informace najdete na webové stránce https://www.marketaharasimova.cz/ anebo www.nakladatelstvi-maha.cz.

Pevná vazba, 320 stran, doporučená cena 299 Kč. Vychází 21. dubna 2021.

You may also like...