Vzdělávací institut 42 Prague je novým členem SAP University Alliances

S nástupem nových technologií včetně umělé inteligence se zvyšuje význam kvalitního vzdělání v IT. Institut 42 Prague rozšířil své partnerství se společností SAP a vstoupil do programu SAP University Alliances. Studenti 42 Prague tím získali přístup k řešením a zdrojům největší evropské softwarové firmy, které jim otevírají dveře k mezinárodně uznávaným certifikacím a posilují jejich pozici na trhu práce. Institut se tak připojuje k MÚVS ČVUT a dalším českým univerzitám. Celosvětově se v programu SAP nachází 2837 institucí.

„V současné době roste poptávka po vzdělávání s vysokou přidanou hodnotu pro využití v praxi. 42 Prague je moderní vzdělávací organizací, která spojuje nejnovější poznatky z IT s inovativními přístupy ke vzdělávacímu modelu tzv. peer-to-peer learningu. Věřím, že toto posílení našeho partnerství pomůže rozvinout chybějící talent v Česku pro budoucí generaci profesionálů nejen ve světě IT,“ říká Michal Sůva, Country Manager SAP University Alliances pro Českou republiku a Slovensko.

Globální iniciativa SAP spojuje akademický svět s podnikovými technologiemi. Školám, vysokým učením a dalším institucím přináší bezplatný přístup ke vzdělávacím platformám, kurzům a oficiálním certifikacím až po sdílení zkušeností a vědomostí s dalšími členy programu. Studenti tak získávají praktické zkušenosti s řešeními, které využívá více než 400 000 společností po celém světě.

„Jsem nadšený z naší spolupráce se SAP University Alliances, která poskytne studentům 42 Prague přístup k softwaru SAP. Tato příležitost zvyšuje jejich dovednosti a šance na úspěch na digitálním trhu a staví je do pozice klíčových hráčů při prosazování digitální transformace v České republice,“ říká CEO institutu 42 Prague, Peter Podprocký.

V prosinci minulého roku se do programu SAP připojil Masarykův ústav vyšších studií ČVUT. V Česku patří mezi členy i Česká zemědělská univerzita, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, Západočeská univerzita v Plzni a Univerzita Hradec Králové.

You may also like...