Women for Women v Aquapalace Praha

Společnost Women for Women věnovala sváteční květnové odpoledne plné zábavy a vodních atrakcí v Aquapalace Praha matkám samoživitelkám a jejich dětem. Celou akci si vzal pod patronát zpěvák Josef Vágner, který s projektem spolupracuje už několik let.

„Maminkám, co zůstanou s dětmi sami, to vůbec nezávidím a pokud jako chlap mohu alespoň trochu pomoci, tak to udělám. Já jsem rád, že já a moji kamarádi to všichni táhneme jako rodiny a doufám, že to tak vydrží napořád. Ale život se s nikým nemazlí a proto je tu například organizace Women for Women, která ženám v tíživé životní situaci pomůže,“ uvedl Josef Vágner, který se ke spolupráci s Women for Women dostal přes jejich další projekt Obědy pro děti, který před lety začal sám podporovat a děti ze souboru Coro Piccolo, s kterými vystupuje na svých koncertech a v divadle.

Pohodu skoro letního dne v Aquapalace Praha ocenila herečka Kateřina Kornová. „Byl to dobrý nápad, se tady sejít, protože děti si tu užijí hodně zábavy a maminky trochu zapomenou na své bolesti. Když zůstane matka sama s dětmi, tak nastává ve většině problém finanční. Pokud se partneři mezi sebou nedomluví na péči o společné dítě, tak život s málo penězi, je opravdu hodně těžký, uvedla Kateřina Kornová a pak dodala: „Já jsem také zůstala s dětmi sama, když jsem se rozešla se svým manželem. Ale dovedli jsme se domluvit. A i když už jsme nebyli spolu, měla jsem s dětmi v něm vždycky oporu. S odstupem doby vzpomínám na tu část svého života hezky. Byla jsem mladá, děti byly v tom krásném věku a pak jsem si na to i zvykla. Rozhodně nejsem ten případ, který by si mohl stěžovat na bývalého manžela.“ 

Ve prospěch Women for Women vzniká v Aquapalace Praha také charitativní kalendář fotografií uznávané podvodní fotografky Lucie Drlíkové. Do potápěčské jámy se už ponořila Lucie Vondráčková, Nela Boudová, nezapomenutelný zážitek čeká i Martu Jandovou, Simonu Krainovou, Ivanu Jirešovou a další známé osobnosti. Jednou z nich je také spisovatelka Bára Nesvadbová.

„Z focení pod vodou mám trošku obavu, ale je to jedinečný zážitek. Já se věnuji jen práci pro Be Charity a Etincelle, v rámci neziskového sektoru. Ivanky Tykačové si převelice vážím, ona sama mi pomáhá s mými filantropickými projekty, tak je to takové vzájemné propojení, vysvětlila Bára Nesvadbová, proč se dobrovolně potopila do několikametrové hloubky.

Zpěvačka Anna Slováčková už snové fotografie z podvodního světa fotila několikrát, proto dovedla ocenit skvělý nápad s charitativním kalendářem organizace Women for Women, kterou doposud neznala. „Mám kamarádku, která zažívá problémy samoživitelek. Nechci to blíž rozebírat, ale překvapilo mě, jak je neuvěřitelně silná. Vím, že když zůstane matka, ale i otec s dítětem sám, tak to není chyba pouze jedné strany. Každý pár má svůj vlastní příběh, kde je problém jinak stavěný. Každopádně je to těžká životní situace, kterou muž nebo žena musí ustát. Do takové situace bych se samozřejmě nikdy dostat nechtěla, ale pokud by se tak stalo, budu se snažit, abych byla psychicky silná a zvládla to.“

Jak řekla Jana Skopová, manažerka charitativních projektů manželů Tykačových: Kalendář Women for Women pro rok 2020 půjde do distribuce na podzim. Lidé si ho pak budou moci koupit v Aquapalace Praha, přes náš web a e-shop a v jednání jsoui další distribuční sítě. Veřejnosti blíže představíme kalendář již 18.5. v pražské Grébovce, kde pořádáme Den rodiny. Připraven je celodenní program jak pro děti, tak pro jejich rodiče.

Nafocením charitativního kalendáře spolupráce Women for Women a Aquapalace Praha rozhodně nekončí. „Pro maminky s dětmi je Aquapalace Praha jako stvořený. Podpora nadace Women for Women byla proto jasnou volbou, která nám dává smysl. V naší hluboké potápěčské jáměvznikly krásné fotky a maminky  samoživitelky si mohly se svými ratolestmi užít krásný sváteční den v našem aquaparku. V obdobných projektech budeme pokračovat i nadále,uvedla na závěr generální manažerka Aquapalace Praha Vladana Horáková

Foto: Herminapress

You may also like...