Zajděte si do La Casa Argentiny na skleničku dobrého vína

Restaurace La Casa Argentina je vyhlášená svými steaky a vynikající argentinskou kuchyní. Nyní si všichni labužníci, především ti se slabostí pro dobré víno, můžou připsat další důvod, proč zamířit do Dlouhé ulice v Praze. Špičková vína si tu nově dáte tzv. po skleničce.

Na jaře posílil tým restaurace La Casa Argentina sommelier Aleš Dražan. Velkou část své profesní dráhy sbíral zkušenosti v Itálii, a tak i jeho srdce patří především italským vínům. Nabídku v La Casa Argentina proto vedle španělských, argentinských, francouzských a německých vín stále více doplňují vína italská.

Sommeliér Aleš Dražan

La Casa Argentina však dostala ještě jednu výjimečnou posilu. Systémem Coravin Wine umožní dopřát si tu ta nejlepší světová vína tzv. po skleničce.

Coravin Wine dokáže totiž přes korek proniknout do láhve bez jeho výraznějšího poškození. Při nalévání vína pak zabrání vniknutí kyslíku do láhve, kontaktu s vínem, a tedy i postupnému znehodnocení obsahu. Každá sklenka je proto dokonalá i měsíce či roky od otevření láhve.

A jaká vína můžete v restauraci La Casa Argentina nově ochutnat, aniž si musíte objednat celou láhev? Uvést můžeme například Antinori Brunello di Montalcino, DOCG, 2017, Pian delle Vigne z vinařství s výjimečně dlouhou a pestrou rodinnou historii, která trvá již 26 generací. Toto víno je vyrobené z odrůdy Sangiovese a zraje 24 měsíců.

K těm ještě unikátnějším patří kultovní chilské víno Almaviva 2017. Postaveno je na klasické Bordeaux kupáži. Konkrétně: Cabernet Sauvignon 72 %, Cabernet Franc 6 % a Petit Verdot 3 %, kterou doplňuje typicky lokální Carmenere.


Příznivce vína i naprosté laiky určitě potěší také fakt, že si můžou objednat nejen víno po skleničce, tedy o objemu 0,15 l, ale také v degustační porci 0,05 l.

Nabídky všech vín, které má La Casa Argentina aktuálně v nabídce po skleničce, najdete na www.lacasaargentina.cz v záložce By the Glass.

You may also like...