Závěrečný koncert festivalu Klasika u Wericha

Koncert hvězd Klasika u Wericha 2021 – tak zní celý název závěrečného večera, na kterém se představí téměř všichni účinkující letošního prvního ročníku komorních hudebních slavností nesoucích název „Klasika u Wericha“. Pět nádherných letních koncertů klasické hudby v podání výjimečných mladých českých umělců proběhlo během léta na zahradě Werichovy na pražském malostranském ostrově Kampa. Slavnostní závěrečný koncert se uskuteční v úterý 19. října od 19 hodin, tentokrát však v podkrovních prostorách, které skýtají neméně působivou atmosféru i nezbytný komfort.

Posluchači se mohou těšit na houslistu Jana Mráčka, letošního laureáta ceny Jiřího Bělohlávka pro mladé umělce do 30 let, mimořádně talentovanou kytaristku Barboru Kubíkovou, která právě absolvovala úspěšné turné se světovým argentinským tenoristou, divadelním režisérem a dirigentem José Curou, sopranistku Elišku Gattringerovou, flétnistu Michala Vojáčka, symbolicky reprezentujícího brněnský dechový soubor Parnas Quintet, předního klavíristu Lukáše Klánského, a chybět samozřejmě nebude ani budoucí Carmen pražského Národního divadla a múza hudebních slavností, smyslná mezzosopranistka Ester Pavlů.

Isaac Albéniz, Béla Bartók, Hector Berlioz, Claude Debussy, Antonín Dvořák, Manuel de Falla, Zdeněk Fibich, Leoš Janáček, Federico García Lorca, Miguel Llobet – velikáni české i světové tvorby, jejichž díla si budu moci posluchači v pohodlí Werichova podkroví vychutnat. Koncert bude zároveň poslední příležitostí, kdy se Klasika u Wericha připojí k charitativní sbírce na pomoc obětem tornáda na Hodonínsku a Břeclavsku. Přijměte proto srdečné pozvání
na mimořádný závěrečný Koncert hvězd Klasika u Wericha a užijte si prémiový pocit výjimečnosti v blízkosti špičkových umělců, tak trochu jako by hráli u Vás doma. 

Hudbě nerozumím a mám hudbu rád. Nerozlišuji mezi vážnou a lehkou,  jen dobrou a špatnou.“

Jan Werich

You may also like...