Zažijte mrazivou rychlost a adrenalin na Mamutí horské dráze

Pyšní se tím, že je nejdelší bobovou dráhou svého druhu v České republice a druhou nejdelší v Evropě. Dopřává zážitky, výhledy a zvedá adrenalin. Stává se jedním z highlightů výletu na Dolní Moravu. Mamutí horská dráha zkrátka umí zaujmout. A v zimní sezóně je s ní ještě o stupeň vyšší zábava!

V Mamutí horské dráze se sbíhá hned několik neopakovatelných faktorů. Ten nejlákavější, který je dokonce slyšet, je pořádná rychlost. Stačí se totiž projet kolem dráhy lanovkou a okamžitě rozpoznáte výskání a ječení, které se ozývá z jednotlivých bobů. A zimní sezóna rychlosti přeje. Mrazem ošetřená dráha totiž pomáhá bobům lépe klouzat. V maximální rychlosti padesát kilometrů za hodinu, kterou lze na dráze vyvinout, si budete muset držet klobouky opravdu důkladně. Při tříkilometrovém sjezdu dolů si tak užijete pořádné vlny nadšení a adrenalinu.

Nemusíte se však bát – o bezpečí je důkladně postaráno. Mamutí horská dráha, která vyrostla na svazích Dolní Moravy teprve loni, je opatřena nejmodernějšími technologiemi a spolehlivé brzdění tak hlídají hned tři speciální mechanismy. Ani námraza, led či husté sněžení brzdový systém neošálí.

Pokud se během jízdy stihnete soustředit i na něco jiného, než je návykově rychlé svištění dolů, užijete si více než dvacet zatáček, z nichž jedna se vznáší dvanáct metrů nad zemí, dvě otočky, podzemní tunel či terénní vlny. Připočtěte k tomu výhled na zasněženou krajinu Králického Sněžníku, skrze kterou se Mamutí horská dráha proplétá, a dostanete neodolatelný zážitek, na který budete dlouho vzpomínat.

Zjistěte podrobnosti o sjezdovkách, Mamutí horské dráze, dobrodružstvích pod hvězdným nebem, ale i ubytování a gastronomii na www.dolnimorava.cz.

You may also like...