Zažijte tradice Velikonoc v Jižních Čechách. Trhy, barvení a hledání vajíček, zábava pro celou rodinu

Svátky jara se pomalu hlásí o slovo. Velikonoce mají letos v kalendáři místo na přelomu března a dubna. V jižních Čechách půjde o jeden z prvních vrcholů letošní turistické sezony a napříč regionem se chystá celá řada akcí. Návštěvníci mohou vybírat z mnoha trhů a jarmarků, nachystané jsou i programy pro celou rodinu.

Podobně jako každý rok je pro návštěvníky přichystán velmi bohatý program, a to po všechny sváteční dny.

Pomlázka Holašovice

Velikonoce se budou slavit podle tradic nejen na vesnicích a malých obcích, ale také ve městech. Už příští sobotu 23. března chystají veselici v Muzeu Jindřichohradecka. Průvod plný zábavy zamíří na náměstí Míru, kde vzroste strom „Kraslicovník“. Řemeslný velikonoční jarmark je v plánu v neděli 24. března v širším centru Českých Budějovic, konkrétně na Piaristickém náměstí a v ulicích Panská a Hroznová. K prodeji zde budou rukodělné, umělecké i lidové výrobky a doprovodný program zpestří vystoupení folklorních, lidových a uměleckých souborů.

Některé akce k Velikonocům patří neodmyslitelně. Lze to rozhodně říci o největší pouti v jižních Čechách, kterou je ta na Dobré Vodě u Českých Budějovic. Letos se bude konat od 29. března do 1. dubna, kromě atrakcí utvoří až 800 metrů dlouhou řadu prodejní stánky. Celý velikonoční víkend ožijí tou pravou sváteční atmosférou také Kláštery v Českém Krumlově. Fotografii s velikonoční tematikou si můžete na památku nechat pořídit v místním ateliéru u Seidlů.

„Velikonoční čas patří v jižních Čechách mezi velmi oblíbený, k životu se po zimě probouzí příroda i lidé a připravené akce a výletní místa proto lákají mnohem více návštěvníků. Jihočeská nabídka je zajímavá hlavně pro rodiny s dětmi, ale určitě potěší všechny hosty napříč generacemi,“ láká ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu, Petr Soukup.

A kam všude s rodinou za velikonočními akcemi? Například v budějovické LaDílně se naladíte do jara a od 27. do 30. března si navíc vyrobíte i vlastní tematické dekorace. Na Velký pátek 29. března zve Zoo Hluboká nad Vltavou návštěvníky na speciální program, který čítá komentovaná setkání u zvířat nebo obří hnízdo sladkostí. Velikonoční safari včetně tvořivé dílny a chutných specialit budou mít 30. a 31. března v Safari resortu v Hluboké u Borovan. Na Lipně vás lišák Fox 30. března odpoledne provede Velikonoční cestou.


V Pohádkové kovárně v Selibově u Písku 30. a 31. března představí, jak to o Velikonocích dříve vypadalo na vesnici, jaká vajíčka si malují čerti a hastrmani, nebo proč odlétají o Velikonocích zvony do Říma. Klasikou je také Stezka za obřími kraslicemi na Hluboké nad Vltavou, která se letos bude konat už po desáté. Originální vajíčka budou v parku od 28. března a zůstanou tam měsíc. K vidění bude o Velikonocích i řada výstav a křesťanských tradic. Kompletní seznam všech událostí s velikonoční tematikou naleznete na: bit.ly/Velikonoce_jižní_Čechy.

You may also like...