Zpěvačka Dasha slaví úspěch s albem Dasha Symphony. V sobotu podpoří online koncertem paralympioniky

Zpěvačka Dasha v sobotu 12. prosince svým online koncertem na Mall TV podpoří paralympioniky.  Co bylo při nahrávání albové novinky s Filharmonií Hradec Králové nejlepší i nejtěžší se dozvíte v novém SUPRAPHON podcastu nebo při sledování video dokumentu, který byl právě dnes zveřejněn na YouTube. 

Jedna z našich nejlepších zpěvaček, Dasha, vydala album, které potěší svojí ryzí muzikalitou. Jmenuje se Dasha Symphony, je ozvěnou mnohaletého koncertního turné, nahrála je, jak je z názvu patrné, se symfonickým orchestrem, a vedle několika českých kousků přináší především světově prověřené evergreeny. Jejich aranže pro symfonický orchestr a rytmickou skupinu Pájky Pájk vytvořil skladatel, producent a dirigent Martin Kumžák. Vzniklo album, které rozhodně nezarmoutí, naopak – v současné době může působit i terapeuticky.

„Koncerty se symfonickým orchestrem nás s kapelou Pájky Pájk a Martinem Kumžákem moc bavily, každý měl neopakovatelnou atmosféru. Říkala jsem si, že by bylo fajn tu atmosféru zachytit. Na květen jsme tak domluvili koncert, byl vyprodaný, a ten měl být zaznamenán. Z důvodů protikoronavirových opatření z něj ale sešlo. Hledali jsme tedy jinou cestu, jak to album uskutečnit. Zmíněná opatření nenahrávala posunu třeba o měsíc, takže jsme čekali, až se budeme moct s tak velkým tělesem, jako je Filharmonie Hradec Králové, vůbec sejít v jednom sále. Nakonec vznikla ve své podstatě studiová nahrávka,“ uvedla Dasha ke své albové novince.

Dasha s kapelou Pájky Pájk v sobotu 12.12. 2020 od 18:00 hodin uskuteční streamovaný online koncert na Mall TV v sekci #kulturažije. Podpoří tak přes nadační fond DONIO paralympioniky. „Paralympionici mají v této době daleko větší bariéry než teď my zpěváci, muzikanti,“ dodává k „pozvánce“ na VIP LIVING YACHT FEST Dasha.

Album: https://lnk.to/DashaSymphonyID
Supraphon podcast: https://supraphon.lnk.to/PodcastDasha

Foto: Lukáš Kadeřábek

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...