Alpine A110 oslaví 50. výročí titulu mistra světa

Víkend 19. až 21. května 2023 bude svátek značky Alpine. V nejstarším francouzském lázeňském městě Dieppe na severu Francie v departementu Seine-Maritime a regionu Normandie se v tyto dny uskuteční oslavy padesátého výročí titulu mistra světa v rallye, který Alpine získala v roce 1973.

Dieppe je rodištěm takových legend, jako je Alpine A 110, ikona světových rallye, považovaná za jedno z nejkrásnějších aut všech dob. Na trávnících na nábřeží Dieppe se majitelé vozů Alpine a sportovních vozů vyráběných ve zdejší továrně, jako byl například Renault R5 Turbo, nadšenci značky i obyvatelé a návštěvníci regionu zúčastní setkání, na němž oslaví titul mistra světa v rallye, jenž Alpine získala v roce 1973. V tomto roce se jí podařilo získat titul výrobců, když porazila svého soupeře o 63 bodů a rozdrtila konkurenci s celkovým počtem 143 bodů získaných jezdci s vozy Alpine A110. V hodnocení jezdců skončily posádky Jean-Luc Thérier a Jean-Pierre Nicolas na prvním a druhém místě se ziskem 96 a 95 bodů, což je více než dvojnásobek bodů dvojice na třetím místě.


Víkend plný aktivit

Květnový prodloužený víkend umožní fanouškům značky proniknout do historie Alpine a jejích vítězství v rallye. V pátek bude akce zahájena v 9.30 hodin oficiálním otevřením Alpine passion village. Ta přivítá řadu vystavovatelů a také dočasné muzeum věnované legendárnímu příběhu. K vidění bude více než dvacet vozů, díky nimž se značka Alpine stala od šedesátých let minulého století až do současnosti pojmem v rallye, včetně hvězd rallye z roku 1973. Kromě toho se majitelé historických i nových vozů Alpine vydají na místních silnicích na rychlostní zkoušky během dvou rallye na tratích připravených pro tuto příležitost. V sobotu osobnosti a představitelé značky zahájí spolu s veřejností další část akce a zúčastní se velkolepé přehlídky, kde budou vozy Alpine Rallye v centru pozornosti. Na závěr akce v neděli se budou moci fanoušci a majitelé vozů Alpine zúčastnit nedělního průvodu v ulicích města.

Bohumil Brejžek
Foto: Bohumil Brejžek a Renault

You may also like...