Astrologova neděle 9.8.2020 – Lví silou

Žhavé dny pokračují. Lví brána nám otevřela oči. Pravděpodobně víme, co máme v důležitých procesech udělat. Slunce ve Lvu lakonicky sděluje, že bez nás se to neobejde a že osobní angažovanost je žádoucí. I naopak, pokud něco chceme, nespadne to do klína bez toho, abychom osobně něco udělali. A možná toho není třeba tolik. Jen se přihlásit a dát najevo otevřeně vlastní záměry. Ve většině případů nám hlavu nikdo neutrhne.

Dopoledne bude velmi žhavé a pravděpodobně do něj vyústí dění posledních dnů a hodin. Mars se v Beranu sejde s Lunou, Luna bude několik hodin předtím tvořit trigon se Sluncem. Tady se bude škrtat sirkou!

V kvadratuře s Marsem je Saturn, Pluto a Jupiter v Kozorohu. A Mars s nimi už delší dobu bojuje. Snaží se vyřešit dlouhodobé záležitosti, ale je velmi slabý, decimován kvadraturami a oslabován zpomalováním před zářijovou otočkou. Musíme postupovat jednoznačně a nedopouštět vysilující poziční bitvy. Není prostor pro taktizování ani pro tanečky iluzí.

Celkem nebezpečně nabíhá Mars do konjunkce s Lilit v Beranu, všechny situace tedy budou dost přehánět. Lidi kolem tlačit. My se budeme obávat toho, že nezvládneme a nestihneme. Obavy jsou reálné, reality však může být o dost klidnější. Dělejme jen to, na co stačíme a nepouštějme se do situací komplikovaných. Jasně vymezme kompetence, nekontrolujme a nevyčítejme. Po průchodu lví branou (viz včerejší komentář) už také víme, že jsme zodpovědní za vlastní život a tak s ním podle toho zacházejme. Všímejme si těch vyšších lvích vlastností jakými jsou velkorysost, přehled, odvaha, spolupráce, péče o druhé.

Přejme si tak, aby nás dnešek posunul tam, kam potřebujeme jít, je to v jeho silách pomoci nám překonat ostych, strach, nezájem, neangažovanost. Tedy lví silou vpřed!

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím nonstop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz

You may also like...