Astrologova sobota 1.10.2022 – Na rozcestí

Možná si to uvědomujeme, možná ne. V řadě svých aktivit, činností, procesů a vztahů jsme na rozcestí. Jistě, bylo by fajn, kdyby nám horoskopy řekly, kudy půjdeme. Je ale otázka, jak bychom s takovou informací naložili. Podřídili bychom se verdiktu hvězd a splnili tak předpověď nebo se naopak diktátu orákula vzepřeli? Otázky ponechávám otevřenou, týká se víc důvěry v sebe sama než orientace v tom, co máme dělat.

Každopádně velká kvadratura, tedy současná opozice Luna – Mars a Merkur – Neptun vytváří zajímavý čtverec na pozadí horoskopu. V klinči a zdánlivém patu jsou síly zmíněných planet, které jsou v pohyblivých (koncových) znameních. Zdá se tedy, že se nejedná o nové věci, dokonce ani o nějakoupráci, již je potřeba vykonat. Jde o to, abychom to, co chceme, umíme, co vidíme, co prosazujeme, po čem toužíme, dotáhli do konce. Abychom završili, abychom vstoupili do finální etapy. Nebo abychom se konečně rozhodli.

Naznačené rozcestí se samozřejmě v malém týká věcí, které můžeme vyřešit teď. Rozhodnout se někam jít nebo nejít. Rozmyslet se, zda řešit neb ukončit. Anektovat nebo pustit. A je nutné přijmout i nevyhnutelné důsledky. Rozcestí se dotýká i našich dlouhodobých témat, která se ještě nějakou dobu potáhnou, ale zároveň už v nich máme/ můžeme mít jasno/ jisto. Výsledky se ukáží/ projeví až za nějakou dobu, odhaduji, že nejpozději během zatmění Slunce (ano i tyto úkazy hrají v astrologii důležité role). 25. 10. na začátku Škorpiona.

Dnes je den, kdy toho možná dost zažijeme, je to také den, kdy si toho dost uvědomíme a rovněž den, kdy něco, aspoň něco z toho, čím se zabýváme, dáme najevo a tím se spojíme se světem kolem nás.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...