Astrologova sobota 21.10.2023 – Inovace, improvizace

Vytoužená konjunkce Merkuru se Sluncem ve Vahách … ale v kvadratuře s Plutem v Kozorohu. Události dotaženy až do konce, co šlo vyřešit, tomu jsme věnovali pozornost a zvládli to. Deadline je za námi. Situace se vybarvily, události dostaly formu a mlha minulých dní se rozplynula. Jen je otázné, co namísto ní uvidíme.

Dnešní den přichází na jedné straně s kritikou, půjde o to, jak obstojí naše dílo, plány a návrhy, které už teď myslíme dosti vážně.

Můžeme také být účastníky i iniciátory přelomových událostí. Pluto v kvadrátu s Merkurem a Sluncem poněkud vyhrotí setkání. Může ovšem také přijít zpráva, která mění události.

Samozřejmě, dopředu to bylo jasné, že bude něco jinak, ale naše mysl setrvačností nechtěla věřit a předpokládala původní plán. Ale je jasné, že jsme nemohli tak dlouho fungovat v nejistotě, žít v nepravdě a balamutit se. Jasně, jak je ve hře Pluto a jeho aspekty, půjde o razantní náraz a někde i probuzení.
Pojďme se podívat na něco pozitivního. Určitě to bude trigon Venuše s Jupiterem. Dnes ještě nebude přesný, ale v neděli ano. Slibuje nám stabilitu, klid v duši a prostor k tomu, abychom vytáhli na světlo plány a pustili se do jejich uskutečnění.

Jak to pasuje dohromady s plutonským kvadrátem? Ukazuje se, že podmínky budou dobré, ale my budeme si to chtít sami zkazit. Všude tam, kde budeme trvat, dupat, manipulovat, narážet. Jet podle setrvačnosti, lpět na tradici, pravidlech …

Den tak přeje lehkosti, plynulosti, také improvizaci a inovaci. Nové skutečnosti nezbyde než přijmout a zapojit je do programu. Určitě se bude hodit aktivita, samostatnost. Dostihne nás všechno, co děláme stále stejně ze setrvačnosti a zvyku. Poslouchejme, co nám kdo sděluje a nekývejme automaticky. Ptejme se, diskutujme. Vraťme se po čase k tématům, jež jsme opustili.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...