Astrologova sobota 23.9.2023 – Astronomický podzim

Slunce dnes přechází do znamení Vah, je tu rovnodennost a ačkoli trvá letní počasí, tak i astronomický podzim. Můžeme si vytvořit i horoskop letošního podzimu v podobě tranzitu na moment vstupu Slunce do Vah (pro Prahu). Ten si může každý srovbat se svým nativním horoskopem a zjistit hlavní témata následujících tří měsíců.

Slunce ve znamení Vah představuje zcela novou kvalitu. Ve vzdušném znamení se realizuje v kontaktech, vztazích a hledá samozřejmě vnější harmonii. Je to proto, že jeho aktuální vládce je Venuše. Tu najdeme v přátelsky naladěném Lvu (příznivý sextil Lva a Vah) a tak si dovede soulad pohlídat. Že by následující dny přály vztahům?

Zdá se, že tolik ani ne, Venuši najdeme v maximální elongaci (vzdálenosti) vůči Slunci a tak se lehce může stát, že vztahy, harmonii, soulad, krásno atd. atd. si umíme představit, chceme je, toužíme a hledáme cesty k naplnění a překážkou je, že se vlastně moc nesnažíme, částečně stojíme na místě a částečně se necháváme paralyzovat různými potížemi, které jako bychom neuměli zvládat. Chce to víc srdce, srdnatosti a srdečnosti.

Oko i duši jistě potěší velký trigon v zemských znameních ve složení Merkur v Panně – Jupiter v Býku retrográdní – Luna v Kozorohu. Konstelace jasně ukazuje na to, že malme v sobě budovatelského a pracovního ducha. Podporuje nové projekty, zejména pracovní nebo vzdělávací, ba i budovatelské. Umíme dobře rozložit síly a víme dobře, co je efektivita. Může pracovat s vlastními výsledky a ty dobré zmnožit. Přeji příznivý začátek podzimu!

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...