Astrologova sobota 30.1.2021 – Retrográdní Merkur: Zpět po vlastních stopách

Merkur stojí na 27. stupni Vodnáře. Moc nového se neděje, ale dozvídáme se plno informací. Sami se také ptáme. Zdá se také, že kontakty a vztahy se snaží samy o sobě nastolit rovnováhu. Také to, co sdělíme, pravíme, prohlásíme, bude mít o chlup větší význam než když tak učiníme jindy. Merkur se zastavuje v opozici k Luně. Zdá se tedy, že minimálně do jeho další otočky nás čeká čas vyjasňování, čištění, poznávání nitra a hledání smyslu věcí. Merkur čeká až do 22. února zpáteční cesta Vodnářem, na kt. se setká jak se Sluncem, tak s Jupiterem. Není to tedy symbolicky cesta do neznáma, ale k sobě. Není to cesta po světě, ale dovnitř.

Nečekejme tedy v následujícím období mnoho vnějších aktivit. Jejich příliv bude vrcholit dnes a naznačena tak budou témata následujících tří týdnů. Dozvíme se tak, čím se budeme zabývat a co budeme řešit. Retro Merkur je retrospektivní, introspektivní a analytický. Vrací se po vlastních stopách … minimálně někam k 10. lednu (v podstatě ale takřka ke všemu, co jsme letos učinili). Zpáteční Merkur hledá a zkoumá, pokud je ve Vodnáři, vrací se k myšlenkám a ideám, které jsme nechali za sebou. Znovu je objeví, prohlédne a vážně se zeptá Myslel(a) jsi to tak? Jaký to mělo důvod? Kam s tím chceš dojít? Možná jsme se v předchozích dnech trochu předběhli, poněkud utrhli ze řetězu a vabank zkusili něco pro nás nového. Teď budeme zjišťovat, jak to vidíme, jak to cítíme a v klíčových momentech konjunkcí s Jupiterem a Sluncem se budeme vážně znovu rozhodovat. Dá se předpokládat, že během následujícího měsíce, v němž bude zuřit vnější nejistota, získáme postupně vnitřní jistotu a podle toho budeme už tentokrát nikoli pod tlakem a nahodile jako dosud, ale jasně a systémově jednat.

Docela dost si slibuji od sextilu Saturn – Chiron. Osobně netuším, co mi to přinese, možná vyléčení z ran a poznání toho, kudy měl život ideálně jít. Kolektivně si však budeme řešit naše limity, omezení a zodpovědnost. Je možné, že s těmito tématy popracujeme tak, že se přeci jen zbavíme části nákladu traumat, jež jsme v posledním skoro roce na sebe vzali. A jako jedinci si uvědomíme, co musíme a co ne. Bude to jistě zajímavé, především na osobní rovině.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...