Astrologova středa 2.12.2020 – Očekávání, úkoly a rozhodnutí

Jsme trochu napjatí, trochu v očekávání. Ještě zpracováváme události minulých dvou dní, kdy se mnoha akcemi projevil přechod Merkuru ze Štíra do Střelce. Už se nebojíme být sami sebou a setřepali jsme ze sebe zátěž štířího Merkuru, kt. nás donekonečna nutil něco řešit. Nyní již řešit netřeba, třeba je jednat.

Pomalu nabíhají trigony, jež se naplno projeví až v následujících dnech. Proto to očekávání. Po delší době vidíme, že jsme na cestě někam a k něčemu.

Venuše ve Štíru se v trigonu setká s Neptunem v Rybách, Slunce ve Střelci zase s Marsem v Beranu a Merkur ve Střelci s Chironem v Beranu. Pokud něco důležitého řešit a něčím podstatným se zabývat, tak na to pojďme ve středu. Bude u toho citlivost i ochota se naladit, potřeba jednat terapeuticky i dost odvahy překonávat hranice a komplikace.
Dnešek ale není jen přestupní stanicí od témat na začátku týdne. Má své vlastní úkoly, které z něj budeme muset trochu vydolovat. Luna v Raku bude technicky v kvadratuře s planetami v Kozorohu (Saturnem, Plutem a Jupiterem) a tak na nás osud poněkud přitlačí. Dostihnou nás dlouhodobě neřešené úkoly i opomíjené záležitosti.
Bude třeba překonat zejména emoční bariéry k tomu, abychom se mohli citově zklidnit, projevit, smířit. Mars v Beranu v kvadratuře s Lunou budou trochu tlačit. Ba ne. To my budeme tlačit sami na sebe, neumíme v některých oblastech tlakům čelit nebo si je dokonce dovedeme schopně vyrábět tam, kde by stačilo počkat, domluvit se, dát najevo city.
V dění dnešního a zítřejšího dne bude skryta kvadratura Luny s Marsem a s planetami v Kozorohu. Navenek se situace lepší a s Merkurem a Sluncem ve Střelci se hned leccos zdá být veselejší. Zdání ale klame, neudělali jsme všechno, co je potřeba a co je součástí našich letošních témat. Něco je pomalu vhodné rozmyslet, rozhodnout. Bojujeme proti setrvačnosti v myšlení, konání a jednání, hledáme cesty k tomu, jak být sami sebou a rozcestí spolu s rozhodnutími dnešního a zítřejšího dne nám v tom hodně pomohou.
 
Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr
Print Friendly, PDF & Email

You may also like...