Astrologova středa 25.11.2020 – Zamyslet se nad sebou

Slunce ve Střelci v trigonu s Chironem a Lunou v Beranu slibuje pěknou dynamiku života. Z pohledu Chironu se mohou dít nové citlivě vedené a opatrně řešené akce. Také je tu prostor pro nápravu křivd, nesrovnalostí. Ale nikoli v podobě smíření, nýbrž v nových plánech a návrzích, které mohou být novou náplastí na staré rány. I tak bychom měli dávat pozor na přiměřenost všeho, o co se pokoušíme. Nadšení je v malých dávkách kořením života, ve velkých může zahlušit. Chironské aspekty obecně nás vedou k vzájemnosti, hledání rovnováhy a spolupráce.

Venuše ve Štíru se už vymanila z opozice s Lilit v Býku. Lépe vidíme na své hodnoty, emoce se dostaly do rovnováhy. Na předchozí dny můžeme zapomenout. A nebo také ne. Je šance si uvědomit, že podobní běsi, kteří nahlodávali naši sebejistotu v prvních dnech tohoto týdne, k nám ve finále hovořili jasně. Říkali něco ve smyslu Tohoto si ceníš a neboj se o to. Čím více obav, tím více závislosti. Čím více uvolnění, tím více svobody. Lilit bude totiž ještě osm měsíců procházet znamením Býka a ukazovat prostřednictvím emocí, vztahů k hmotě, představ o realitě na to, jak jsme k některým tématům života jednostranně připoutáni.
Letos nás čeká minimálně 22. prosinec a konjunkce Lilith s Uranem na 6. stupni Býka, kde se jednoznačně budeme muset od něčeho odpoutat a vymanit se z představ. Uvidíme jiné možnosti, přístupy a postupy a uvědomíme si, nikoli asi svobodně, že přílišná fixovanost na určitých procesech, tématech a přístupech vede k nesvobodě. Na druhou stranu nám tenhle aspekt nabídne spontánní možnost projevit svá přání bez ohledu na zvyky, představy a koncence.

Ale je tu stále ještě 25. listopad a naše šance se pustiti v souladu s Lunou v Beranu do nových věcí. Nadechnout se a začít zase jinak.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...