Astrologovo pondělí 14.9.2020 – Jupiter se v Kozorohu otáčí: Překvapení

Tak nevím, jestli překvapení dobré nebo špatné. Ale přežijeme ho a tak ho třeba s odstupem času vyhodnotíme jako příznivé. Slunce v Panně se setká v trigonu s Plutem (retrográdním) v Kozorohu. Aspekt je to příznivý, ale jak víme, je dobrý především pro ty planety, že na sebe vidí (jak říkají astrologové) a že mohou spolupracovat.

A o tu spolupráci, propojení, vyladění se, nalezení společné noty tady půjde především. Ne vždy jsou strany připraveny, ne vždycky je dobrá nálada. A zmíněný aspekt vysloveně potřebuje spolupráci, ale také i vysvětlení toho, co probíhá, definování formy, nastavení pravidel a také je nutné porozumění.
Takže na jedné straně bude možné cítit zájem a na druhé tlak. Nějak to budeme dva dny skousávat (ten trigon „platí“ až do zítra). Aspekt prověří vztahy mezi lidmi, zejména jejich praktickou část, bude tak trochu kašlat na smlouvy a dohody.
To, co jsem napsal, začíná být zajímavé až ve spojení s otočkou Jupiteru na 18. stupni Kozoroha. Tahle záležitost by měla přinést naději. Uvolnění. Chuť plánovat. Potřebu být otevření a velkorysí. Zažívat radost jaksi dlouhodobě. Tedy chystat něco, co nás bude do budoucna těšit a zajímat.
V součtu obou aspektů budeme měnit sebe, své chování a svět. A nebudeme vůbec potřebovat komplikace a problémy. Budeme možná trochu naivně chtít vyřešit to, co nám vadí, co nás skličuje a co nedává smysl.
Uvědomíme si ale, co má pro nás zásadní význam, co nám do budoucna dává smysl a podporuje nás. Pro takové procesy, situace a záležitosti budeme hotovi udělat dnes a zítra maximum. Toho možného.

Pokusíme se vyhrabat z toho, v čem jsme uvízli. A nejspíš konstruktivním způsobem. Prostřednictvím dost překvapivých postupů. Ti kolem nás budou takhle fungovat také. Tak na to buďme připraveni a staňme se tolerantními. Ve finále nám totiž (jedná se o aspekty společenských planet, Jupitera a Pluta) planety dávají najevo, jak moc a těsně je naše realizace na světě a spokojenost v aktuálním životě svázána s lidmi kolem nás. Pečujme o ně a pečujme i o vztahy s nimi.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím nonstop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz

You may also like...