Astrologovo pondělí 31.7.2023 – Sezóna okurek?

Poslední červencový pondělek je tak trochu okurkovou sezónou. Není tu hrozivý prst nepříznivých aspektů, není tu ani bičování se k výkonům. S ohledem na velký zemský trigon, což je konstelace tří planet v Býku (Jupiter), Mars (Panna), Luna (Kozoroh), spějí události ke stabilitě. Tou nemyslím klid. Podstatou velkého trigonu je tvůrčí dynamické propojení planet, jež se vzájemně podporují. I my budeme sami za sebe podporovat a podporováni. Neznamená to, že všechno, na co si pomyslíme, to vyjde. Některé věci se ze své podstaty uskutečnit nemohou a jen nesprávně orientovaná mysl v tuto realizaci planě doufá. Ale určitě se podaří uskutečnit toho víc než by člověk čekal a tak se vyplatí vytáhnout plány ze šuplíků a asertivně se naladit.

Budou tu samozřejmě i nějaká ale. Žijeme poslední den před úplňkem ve Vodnáři a tak se ke slovu dostávají nezvyklosti, podivnosti a nevypočítatelnosti. Leccos je mimo představu i mimo plán. Jsme nuceni reagovat i na to, na co nejsme vůbec připraveni. Nevyzpytatelnost se stává pravděpodobnou. Na hlubší rovině si vyřizuje účty normalita a nenormálnost, jistota a nejistota, vypočitatelnost s nepravděpodobností a naše životy se tak lehko mohou stát kolbištěm, na kterém se budou tyto rysy života potýkat s proměnlivým výsledkem. Tak s tím počítejme nejen v obraně, ale i útoku. Staré pravidlo praví, že změny se nejlépe uskutečňují tehdy, kdy je čas, prostředí a společnost nestabilní. K prvnímu srpnu (den úplňku) se už očekávají nějaké avizované změny, tak se na ně nachystejme.

Jakkoli bychom si přáli okurkovou sezónu, tak se nic taového do budoucna dít nebude. Stále v pozadí hrozí kvadrát Pluta s uzly a společnost se mění, stále je tu kvadrát Uranu s Lilith a jsou tu přítomny strachy ze změn, stále je tu Venuše v konstelaci Jodu s Plutem a Neptunem a my hledáme svoje hodnoty a kvality … pořád se něco děje a když toho zrovna nejsme svědky, odpočívejme a užívejme si Času Lva.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...