Astrologovo pondělí 6.6.2022 – Slunce v kvadrátu s Lunou

Dnešní události ovlivní lunární čtvrtka. Slunce v Blížencích bude v konfliktu s Lunou v Panně. Základní otázka tedy bude Jednat podle vlastní hlavy nebo se přizpůsobit? Budeme vnímat rozpory mezi tím, co řešíme a tím, co žijeme. Zjistíme, že v myšlenkách jsme uvrtaní v určitých tématech, postupech a řešeních, zatímco svět po nás chce, abychom se zapojili. Má pro nás spousty nabídek a my se nedovedeme začlenit tak, abychom mohli být spokojeni. Vnímáme všechny neharmonie, místa, kde nám to skřípe. Na jednu stranu chceme, aby se věci děly a vše plynulo tak jak potřebujeme, na druhé straně jsou jisté momenty, přes ně se nedovedeme přenést. Nepřekousneme to, zdá se. Nu tak právě dnešek je tady na to, abychom svá třecí místa identifikovali, abychom si řekli, na čem trváme a zjistili proč je to tak důležité. Budeme také podnikat nutné kroky a řešit nevyhnutelnosti.

Samozřejmě dnešek není o psychoanalýze, ne každý na ni má chuť, čas, možnosti, nápady a koneckonců i sílu. Nevadí, sledujme alespoň, co se nám děje. Uvidíme drobné nesrovnalosti, zažijeme touhu vyhovět, možná si i uvědomíme, kde bojujeme o přijetí, například v podobě pozornosti nebo uznání. Jednat nekonfliktně znamená, že za čas nebudeme mít kam ustoupit. Vypichovat problémy, točit se na nich, vyrývat vede nakonec ke ztrátě bodů, tedy snížení oblíbenosti.

Pokud to jde, dejme si tu práci a hledejme společná řešení, byť myšlení bude bolet a něco budeme muset dělat úplně jinak než jsme zvyklí. Slunci i Luně aktuálně vládne Merkur. Ten se pomalu rozbíhá ze své otočky v Býku (a v kvadratuře se Saturnem) a tak právě hodnoty a komunikace o tom, co chceme a co nikoli jsou leitmotivem dneška. Můžeme spekulovat o tom, čeho bychom dosáhli a jak bychom jednali, kdyby byly lepší podmínky. Můžeme čekat a kojit se představami, že jednou a tehdy se pokusíme. O ne, dnešní aspekty nás vedou k tomu, abychom věci řešili tehdy, kdy se dějí a kdy jim lidé kolem a snad i vesmír jako takový rozumění. Když si budoucnost nepřipravíme, tak nebude taková, jakou ji potřebujeme.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...