Astrologovo pondělí 9.1.2023 – Lilit vstupuje do Lva

Na přelomu neděle a pondělí na následujících 9 měsíců vchází Lilith do znamení Lva. Nic se neděje, až na to, že některá naše vnitřní témata a tím pádem motivace pro život se změní.

Lilith je pouhým bodem, derivátem Luny a ukazuje na to, jakým způsobem a kde prožíváme situace, ve kterých se necítíme kompetentní, tedy silní, zkušení a odpovědní. Lilith je tedy slabým místem, nejistotou, ukazatelem problémů. Samozřejmě ne těch banálních, ale závažných. Pakliže v takových situacích ztrácíme kontrolu, chováme se spontánně, což nás někdy podpoří, ale častěji nám uškodí.

Lilith ve Lvu tedy po následujících 9 měsíců vnímejme jako částečnou ztrátu koncentrace, soudnosti a sebeovládání. Nebude nám fungovat “správná” logika, snadněji vytvoříme chybu v procesech. Buď se nesoustředíme nebo budeme koukat jinam. Hůř budeme chápat adekvátních akcí a odpovědí na ně. Nebudeme sami sebou, bude za nás jednat spontánní já, což není vždycky dobrém. Snadno se vrhneme do něčeho, co nás zajímá, snadno zavrhneme to, s čím nesouhlasíme. Ve Lvu je v exaltaci Pluto a tak často budeme řešit věci stylem má to smysl – nemá to smysl bez hledání 56 odstínů šedi mezi tím. Citlivější budeme na situace, ve kterých se něco zvrhne a tak se taky něco (leccos) z jasného úhlu pohledu zvrhávat bude.

Dnešek jako úvodní den bude zmatený, můžeme se setkat s zvraty, změny nálad, proměnami přístupů, pohledů a názorů. Hodně toho budeme muset osobně řešit a také bude potřeba jednat velmi osobně a vystupovat pravdivě. Nepřijde lež a zatemňování, výmluvy už vůbec.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...