Astrologovo sobotní novoluní 27.8.2022 – Znova a jinak

Novoluní jako začátek i konec, novoluní v Panně jako začátek a konec řešení, přístupů, postupů, které uplatňujeme v životě. Možná, že jedinkrát se budeme bát udělat něco pořádného a závazného. Možná, že jedinkrát najdeme odvahu udělat něco prospěšného a potřebného.

Nemá cenu si připomínat, že panenský nov je plný analýzy. A chceme-li, tak výčitek, sebeobviňování. Tak jak v Blížencích nacházíme alternativy, v Panně si nadáváme za to, že jsme je využili. Přijměme tedy dnešní den jako dar a nástroj k tomu, abychom prohlédli. A nezapomeňme na jeden z aspektů, na který (naše) esoterní komunita ráda zapomíná. Panna je znamením krásy, krásy, která vykvetla rozkvetla v panenskou čistotu a krásu. Nejlépe to vidíme na ovoci a květech pozdního léta.

V kvadratuře s novem v Panně je Mars v Blížencích. ten nám aktuálně předhazuje v duchu pýchy nepoučitelnosti to, že nemáme na to mít jasné postoje, že nesmíme mít konkrétní řešení. A snaží se vždycky z pravidel, ze zásad, z toho, co si řekneme, že (už) budeme nadále dělat, vyklouznout, vymluvit se a nechat zapomenout.

Tak jako čas Kozoroha je dobou předsevzetí do budoucnosti, dnešní panenský nov by mohl být časem zásad pro přítomnost. Ze kterých neustoupíme, ledaže by nám to naše srdce jasně řeklo a duše ukázala.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...