Astrologovo sváteční úterý 26.12.2023 – Plány zrají

Den před úplňkem se zabýváme kupodivu vztahy. Zajímá nás, co si kdo myslí, co kdo řekl a napsal, v jakém vztahu jsou s námi, jak o nás smýšlejí, co ná propojuje a zda je to silné, stabilní či je pro kvalitu spojení potřeba něco dalšího udělat. Slunce je v Kozorohu a Luna v Blížencích, tvoří tedy kvinkunx. Můžeme i dost hodnotit lidi kolem, může nás zajímat, co kdo dělá a kterak se chová.

Své dělá i kvadrát Luna – Neptun, kdy se můžeme cítit jak součástí celku, společnosti, vztahu, tak i současně vnímat, co nás odděluje. Toužíme po pohodě a splynutí a tak dobře vidíme věci, které nám tím pádem nesedí. Při vhodném napojení na vlastní nativní horoskop se můžeme cítiti dokonce i provinile za to, že relace a komunikace s lidmi kolem nefungují.

Další kvinkunx má Luna s Venuší ve Štíru. Tady je ta touha po hloubce prožívání, po intenzitě zážitků, po spojení, kterých ale nemůžeme dosáhnout už jenom z podstaty věci. Není čas, jsme jiní, nacházíme se na jiných místech, nedovedeme se stoprocentně vyladit na hluboká sdílení (můžeme říci skoro poselství), která chceme důkladně předat. Nebojme se a dejme to prostě tak, jak to je a jak to teď cítíme. Luna je, jak už vidno, na vrcholu konfugurace Jod a tak cítění bude trochu (no hodně) intenzivní a můžeme si lehce kompenzovat to, co jsme nezažili v minulých dnech a týdnech. Ovšem jak rychle tona nás přišlo, tak spontánně odezní, nastupující úplněk v Raku dorazí s novými tématy.

Ta budou právě navazovat na to, co uděláme nebo neuděláme s našimi pohnutkami dneška. Račí úplněk bude nejen citový, ale shromažďovací. Budeme chtít mít vedle sebe ty, co nám rozumějí a budeme mít potřebu předávat citová i emoční sdělení vší možné povahy a rozličného charakteru. Tak opatrně. Mars se blíží do konjunkce s Merkurem retrográdním (přesná bude až 28.12. krátce po půlnoci) a můžeme být v komunikaci, sdílení i přesunech trochu divocí.

Ta divokost bude znát i dnes, Slunce v trigonu s Jupiterem ukazují na rozmáchlá gesta, velké plány i odvahu plnit sliby … ovšem Jupiter je retrográdní a tak řečmi i mácháním rukou si spíš budeme dodávat odvahu.

Zdá se tedy, že dnes si konečně svátečně hodně užijeme a zažijeme. Ale pokud jde o spirituální kvalitu dne, je dost možné, že pochopíme význam toho, co se děje a že s retrográdním Jupiterem si uděláme nějaký plán, který začneme uskutečňovat po 1. lednu kdy se Jupiter otočí z retrogradity dopředu.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...