Astrologovo úterý 29.9.2020 – Saturn se v Kozorohu otáčí

Teprve ode dneška to začne být zajímavé. Saturn se na 26. stupni Kozoroha otáčí a začíná směřovat opět dopředu. Doteď zastavené procesy se rozbíhají. Pomalu, ale konečně jistě. To, o čem jsme uvažovali, co jsme si rozmýšleli, to je odteď možné uskutečňovat a dělat na plno.

Ale i procesy skryté se stávají zjevnými. Zadržované se rozbíhá. Nejasné se stává jasným. Zpracovávané je zpracováno a stává se součástí reality. Je konec pochyb, nové informace nepřijdou, mělo by nastoupit shrnutí a stanovení si pravidel.
Saturn byl retrográdní po celé velké prázdniny až do dneška. Poskytl čas na odpočinek a přemýšlení, na hledání cesty a hranic. Nyní už víme, tedy vědět bychom měli.
Saturn už nezadržitelně směřuje ke konci Kozoroha do Vodnáře, tam se dostane po 20. prosinci. Zbývá ještě dost práce a mnoho úkolů, ale slibuje se tu, že na konci roku se naše situace mohou výrazně změnit.
Nezapomeňme i na rovinu společenskou. Tam si Saturn připravil také nové rozdělení sil. Pokud chceme hrát odpovídající roli ve vnějším světě, měli bychom nejdřív pochopit, kudy běží naše hranice možného a poté tyto čáry jasně vymezit hraničními patníky.
Dnešek a následující dny nás mohou překvapit saturnská prohlášení, změny ve stylu života a možná i rozhodnutí. Nepřekvapí nás ale doslova, vždyť jsme je čekali. Úkolem není se leknout, nechat zatlačit. Úkolem je umět dát všemu takovému respekt a podívat se na to, jak tyto skutečnosti zapadají do našeho života.

Nechci tu slibovat démanty, každý by se měl podívat do vlastního horoskopu na to, jak mu Saturn zapadá do jeho plánu zrození a na to, jak mu bude měnit nadále život. Jinak bychom se mohli podívat i na druhý důležitý dnešní aspekt, na trigon Marsu s Venuší. Ten umožňuje, usnadňuje, zpřehledňuje. A do třetice Merkur na prvních stupních Štíra hledá ta nejsilnější a nejjednodušší řešení. Zdá se tak, že je tu den, ve kterém můžeme pohnout mnoha balvany. Další se pak budou kutálet samy.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím nonstop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz

You may also like...