Astrologův čtvrtek 11.11.2021 – Akceptace

Je tu lunární čtvrtka, Luna ve Vodnáři v kvadrátu se Sluncem ve Štíru. Takovýto aspekt nás dovede prověřit. Ukazuje, kde se naše vůle a to, co prosazujeme, dostává do konfrontace s realitou. Vidíme, že v některých oblastech života už to dál nejde. Buď se vzdáme záměrů a nebo je bude třeba přizpůsobit aktuální situaci. Dají se očekávat konflikty vnější i vnitřní.

V rámci vnitřních konfliktů můžeme být nespokojeni, objeví se nesrovnalosti, kt. nebude snadné přenést přes srdce. V těch vnějších disharmoniích se zjistí, že ti kolem nás nejsou tak vyladěni, jak by mohli být a tak máme odlišné představy o tom, co by se mělo dít a jak by toto mohlo probíhat. Opět je to apel na naši soudnost a smysl pro velkorysost.
Dalo by se říci, že aktuální tranzit Slunce a Luny je jedním z vrcholů letošní štíří sezóny. Doteď nahromaděné problémy, neřešené konflikty, nepojmenované a přesně nedefinované úkoly nás začínají tížit. Ideální to čas pro terapii. Třeba i jen takovou, kdy se vypovídáme a uvolníme napětí.

Luna se ve Vodnáři setkává s Jupiterem a tak opět témata jsou na dlouhé diskuse, plány jsou velké, oči se dívají daleko a obzory jakoby se otvíraly. A skutečně mohou, pokud se soustředíme na to jasné a podstatné. A v případě, kdy oddělíme potřebné od nepotřebného, to první získáme, toho druhého se vzdáme.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...