Astrologův čtvrtek 12.8.2021 – Merkur vstupuje do Panny a do nás obratnost

Událostí číslo jedna nahoře na nebi je planeta Merkur, kt. se po několika týdnech ve Lvu přesunuje do „svého“ znamení, do Panny. Setrvá zde do 30.8., tedy do konce velkých prázdnin. Pak se přesune do vzdušných Vah.
Co je úkoly Merkuru v zemské Panně? Zpracovat, řešit, zvládat, rozebírat, přemýšlet. Ale hlavně pomoci nám pojmenovat hlavní témata, jejich součásti, to, co se dám děje. Dále by mohlo následovat pragmatické řešení a spolu s ním i koučing vedoucí k jeho naplnění.

Merkur v Panně je spolubojovník v bitvě proti chaosu představovanému znamením Ryb a v něm se pohybujícím Neptunem. Letos Merkur ve Lvu představoval v minulých týdnech přemíru až přetlak aktivit, nejednoznačnost ve vedení, nápor na improvizaci. Máloco se dělo plánovaně a leccos probíhalo dost chaoticky. Věci se děly, záležitosti řešily, ale vše se mohlo udát tak nějak klidněji, koordinovaněji a koncentrovaněji na výsledek.

Panenský Merkur tedy přichází se zklidněním a s konkrétními nabídkami. Vzduch se pročistí, záležitosti se budou dít ve stylu buď a nebo, ber nebo nech být.

Čím bude dnešek ještě zajímavý? Trigonem mezi Lunou, Lilit a Saturnem, který nás bude nutit do jistoty, k zajišťování stability. Budeme i s ohledem na Merkur konzervativní a do velkých dobrodružství se pouštět nebudeme chtít. Docela sympaticky bych viděl i trigon Venuše s Plutem. Aspekt nás podpoří v prosazení přání, často těch, která zůstala dlouho nevyslovena a nebo nebylo snadné je naplnit.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...