Astrologův pátek 1.12.2023 – Merkur vstupuje na pěkně dlouho do Kozoroha

Pátek není svátek a tak sledujme planety ať víme, co se děje, budeme to potřebovat. Merkur dnes překračuje hranici mezi Střelcem a Kozorohem. V prosinci bude retrográdní a tak si v tomto znamení pobyde trochu déle než je u něj obvyklé. Ještě si o tom napíšeme, ale už teď smím prozradit, že retro Merkur v Kozorohu přinese stabilitu a klid … i když trochu jiným stylem než bychom normálně čekali.
Merkur v Kozorohu moc nemluví, mnoho se neptá a říká jen to podstatné. Zato dovede za nás leccos vyřešit a dotáhnout do konce. Čekejme tedy v následujících týdnech méně srandy a více plánů, dlouhodobých, aby bylo jasno. Bude se pracovat na budoucnosti. Posilovat sebevědomí, vztahy, ale i to, co probíhá, trendy, procesy, postoje.

Dnešní Merkur během dne ještě ve Střelci překvapí množstvím kontaktů, zážitků, ale i představ, vizí a setkání s budoucností. Budou nám prezentovány projekty a i my se budeme chtít i potřebovat ukázat. Večer v Kozorohu se budou častěji než kdy jindy zmiňovat pravidla, diskutovat pravidla a omezení. Je možné, že budeme v nějakém směru požádáni o pomoc nebo ji sami nabídneme, připomenou se dobří nebo dávní přátelé. Všimneme si, kdo je pro nás důležitý. Bude čas posilovat vztahy s lidmi.

Mars a Jupiter, každý v jiném znamení nabíhají do aspektů s Lilith v Panně. Mars vytváří ze Střelce kvadrát, Jupiter z Býka (je retrográdní) zase trigon. Co to znamená? Aktuální situace čtěme tak, že nejistota vytváří nepodložené obavy (strachy), které mohou být u zrodu spontánních, ale i zbrklých situací a nepromyšlených reakcí. Vyplatí se trochu si poodstoupit, zjistit, co se děje, nereagovat na první dojem a uvědomit si, co se po nás chce, nikoli, co se tak snadno nabízí. Situace vzniklé působením těchto tří planet a bodů během víkendu a začátku týdne v horoskopu mohou zvrátit dosavadní vývoj mnoha situací, ukázat nám lépe to, jací jsme a nasměrovat do nových životních etap. Tedy planety za to nebudou zodpovědné, to jen my to budeme mít opět ve svých rukou.

Přeji pěkný začátek prosince a těšme se, brzy přijde advent 🙂

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...