Astrologův úplňkový čtvrtek 28.1.2021 – Nezávislost

Slunce v konjunkci s Jupiterem ve Vodnáři by bylo fajn postavení. V opozici s Lunou ve Lvu nádherný úplněk na téma samostatnosti, nezávislosti, tvořivosti, svobody ducha a svobody konání. Úplněk, kt. by podpořil naše nové vlastní projekty, jichž jsme teď plní. Nápaditost předvedená v realitě. Potřeba vymanit se z toho, co nás omezuje a hledání vlastní autentické cesty i za cenu toho, že popřeme smlouvy, jež jsme uzavřeli. Takový úplněk se děje jednou za rok právě proto, abychom si potvrdili vlastní cestu a její nezbytnost.

Jenže … v kvadratuře na Lunu i na Slunce je Uran, Mars a Lilith. Svoboda se nekoná a s vlastní nezávislostí si můžeme leda tak otřít boty. Uran je kolektivní planeta a vyjadřuje přání velkých skupin a vrstev lidí. Mars tato přání iniciativně podporuje a Lilith pracuje se strachy. Tyto tři planety jsou v Býku a tak je jasné, že strachy se týkají hmotných záležitostí, stability, zajištění. Nu prostě je o co se bát. Třeba i o to, čeho jsme dosáhli v práci, ve vztazích, můžeme se obávat o to, co jsme vybudovali a získali. Neradi bychom pak padli někam dolů a ztratili to, co je nám drahé a pro nás hodnotné. V těchto chvílích se tedy rozhodujeme mezi autenticitou, jednoznačností a potřebou jít v životě dál na jedné straně a mezi jistotou, která je trochu víc než konzervativní, ale dává pocit … jistoty.

Možná si uvědomíme, že toto nastavení není „naše“, my si ho nevybrali a nezvolili. V tyto chvíle je potřeba pracovat na vynalézavosti, hledat vlastní cesty, vlastní vyjádření, vlastní přístupy k řešení problémů. Nikdo a nic nám situace a rozhodování neusnadní. Čím se tedy nechat vést? Přirozeným citem pro věc, citlivostí k řešením i k zainteresovaným. Laskavostí a lidskostí.

Aktuální aspekty nám nedovolují prožívat radost tak jak bychom chtěli. To však neznamená, že na ni budeme rezignovat. Zdá se, že bude třeba bojovat. Nikoli proti omezením vnějším, ale vůči omezením, jež si sami sobě dáváme. Jsou to bariéry pojmenované jako Nikdy se to tak nedělalo, Vždy jsme se rozhodoval(a) podle …, Lepší by bylo …

Téma Vodnáře, ve kterém je Slunce a téma Lva, v němž je Luna, je svoboda, odlišnost, svébytnost a toto po nás události chtějí. Prvoplánově možná prohrajeme, ale v dalších etapách dosáhneme ve svých úkolech, tématech, procesech a tom, do čeho jsme namočeni, svého. Nezapomeňme, že na nic nejsme sami a že vše se dá probrat, vysvětlit a sdílet, jen chtít.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...