Prémiový rum Flor de Caña získal ocenění za udržitelnost

S koncem uplynulého roku proběhlo každoroční ohodnocení společností, které vyrábějí prémiové alkoholické a nealkoholické nápoje, z hlediska udržitelnosti jejich výroby a dopadu na životní prostředí. Green Awards 2020 ocenily mimo jiné prémiový rum Flor de Caña, jejž na českém trhu distribuuje společnost Premier Wines & Spirits. Flor de Caña navíc obstála hned ve dvou oceněních.

Důležitost udržitelné výroby je kromě výjimečné kvality jednou z priorit pro výrobce nikaragujských rumů Flor de Caña. Společnost se dlouhodobě snaží o snížení své uhlíkové stopy, čehož efektivně dosahuje i díky využívání 100% obnovitelné energie při výrobě svých produktů. Pravidelně si tak za svůj přístup odnáší mnohá ocenění. Nově se může pochlubit cenou Green Awards 2020, která každoročně hodnotí udržitelnost společností vyrábějících prémiový alkohol a vína. Vzhledem k aktuální situaci proběhla událost letos online.

Flor de Caña si za udržitelnost vysloužila již několik ocenění. V květnu minulého roku byla organizací Carbon Trust oceněna za uhlíkovou neutralitu. Díky tomu se stala jedinou světovou destilerií, která se může pyšnit jak neutrální uhlíkovou stopou, tak fair trade přístupem k výrobě. Je o ní také známo, že společnost výrazně podporuje místní obyvatele, poskytuje bezplatné vzdělání dětem svých zaměstnanců a jejich rodinám nabízí také bezplatné lékařské vyšetření. Kromě toho se zaměřuje na recyklaci a každoročně se může pyšnit vysazením 50 000 stromů. Od roku 2005 patří rumy Flor de Caña mezi fair trade produkty.

Prémiové rumy Flor de Caña pořídíte na www.1er.cz.

You may also like...