Autosalon 3: Test dynamiky dvou škodovek, hybridní Toyota a nejvýkonnější superbike

Sledujte Autosalon ve středu 20. ledna ve 20.15 na Prima COOL a v reprízách 23. ledna v 9.00 na Primě nebo ten samý den ve 23.20 na CNN Prima NEWS.

Jezdit se bude za všech okolností. Auta, motocykly, superbiky, to vše je zkrátka vášeň, která se do garáže neodstaví. Ale taky je třeba něco vědět. Pro další debaty s kamarády. Zkrátka mít argumenty v kapse. A my pro vás zjistili spoustu zajímavého. Například?

Konec hospodským debatám, rozsekneme to jednou provždy! Je rychlejší auto s předním pohonem, nebo čtyřkolka? Na to odpoví srovnání dvou modelů ŠkodaOctavie ScoutOctavie RS. Na papíře mají srovnatelnou dynamiku. Tak uvidíme, co ukáže závodní polygon!

Za tři litry na sto jezdí leda skútr. S náklady pod sto korun na sto kilometrů se ale podle výrobců dokážou dostat i některá malá auta. Příkladem je Toyota Yaris Hybrid. Jde taky prý o malé velké auto. Tak dáme naší expertce kompenzační pomůcku, ať to vyzkouší.

Kdo se bojí, nesmí za řídítka. A přitom by to byla škoda. Jak se totiž ukáže, i v zimě a na mokru se dá otestovat jeden z nejvýkonnějších superbiků planety. 218 koní Hondy Fireblade budí respekt, tak raději takový úkol svěříme bývalému jezdci kategorie Moto GP Lukáši Peškovi.

Kdybyste to náhodou nevěděli, hybrid neboli auto s hybridním pohonem není žádná novinka. Byl tu už před více než sto lety. Nás bude proto zajímat, kam se posunul. Testovacím kouskem se stane druhé nejrychlejší Audi A6. Pepu proto pro jistotu pošleme na uzavřenou trať.

Takový bude další premiérový pořad Autosalon. Ultimativní testy, bez salónních rukaviček, prostě na krev a na dřeň a holou karoserii!

Nezapomeňte sledovat také web www.autosalon.tv, kde se objeví bonusy k materiálům z pořadu. Tedy to, co se do pořadu nevešlo, ale stojí za vidění. Bavte se s námi a nezapomeňte – i tentokrát to bude jízda!

Foto: Toyota CE

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...